Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Orbán-kormány gyakorlatilag beismeri, hogy légi úton áthaladhatnak katonai rakományok az országon, írja a svájci lap tudósítója.
A legújabb bizonyítékok megerősítik, hogy hiába állítja az ellenkezőjét, Magyarország igenis rendelkezésre bocsátja repülőtereit és légterét, hogy a nyugati katona szállítmányok eljussanak ukrán földre. Csak éppen a magyar hatóságok nem beszélnek róla. De ettől még együttműködnek, bármit is állít Orbán Viktor. Ám ez a kettős játék gyengíti a bizalmat a Fidesz iránt, mind nyugaton, mind keleten.
Így látja a helyzetet Ivo Mijnssen, a Neue Zürcher Zeitung bécsi tudósítója, miután távoznia kellett a magyar Honvédség vezérkari főnökének. Róla már régen rebesgették, hogy mennie kell, ám nem kizárt, ezt most felgyorsította a leleplezés: Ukrajnába tartó francia helikopterek megálltak Győr mellett. Így ugyanis fény derült a Budapest számára kényelmetlen tényre: az ország elvileg ugyan távol tartja magát a válságtól, de mélyebben belekeveredett, mint ahogy a hivatalos propaganda állítja.
Ruszin-Szendi Romulusz az arcát adta a tisztogatáshoz, amelynek most ő is áldozata lett
A vezérkari főnök menesztésére már januárban számítani lehetett - ezt állítják a honvédség belső ügyeit ismerő forrásaink -, mert a honvédségen belüli akkori tisztogatásokban a saját emberei is elvéreztek. Utódját, Böröndi Gábort „NATO-kompatibilis", „nem oroszbarát", ugyanakkor a Fideszben jól fekvő katonaként emlegetik.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.