Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Írt, mulatott, párbajozott, még meg is nősült, ráadásul nem is egyszer. Vay Sándor gróf minden ízében a XIX-XX. századforduló önfeledt aranyifjak életét élte, csak egyetlen bökkenő volt, hogy valójában Saroltának hívták.
Kisasszony-férj, exczentrikus grófnő, bohó, bizarr lány – ilyen és ehhez hasonlatos szófordulatok lepték el a magyarországi sajtót 1889 végén, amikor is híre ment, hogy Klagenfurtban csalás vádjával letartóztatták Vay Sándor grófot. A korszakban, ha egy főnemest elvitt a rendőrség, az önmagában is hatalmas szenzációnak minősült, hát még amikor a fogdán kiderült, hogy Sándor gróf valójában Sarolta.
Ha lehet még fokozni a XIX. századi közerkölcsi felfogás számára már így is épp eléggé botrányos történetet, a 30-as évei elején járó, férfiként viselkedő grófnőről azt is megírták a lapok, hogy nemrég házasodott, csakhogy nem férjhez ment, hanem megnősült. Nem csoda hát, hogy Vay Sándor története nem maradt meg a Monarchia határain belül, alig egy évvel a gróf letartóztatása után már a San Franciscó-i The Morning Call is hosszabb írást szentelt Vay történetének.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.