Washington Post
Az amerikai hírszerzés már a hónap közepén tudta, hogy Prigozsin összeesküvést szervez, ezért azt igyekezett felmérni, vajon meg tudja-e tartani hatalmát Putyin, illetve hogy bármiféle bizonytalan állapot mit jelenthet az orosz atomütőerő ellenőrzése szempontjából. A nagy félelem az volt, hogy instabilitást idézhet elő a polgárháború.
A felderítés szerint Prigozsint az háborította fel, hogy embereinek a védelmi tárca döntése nyomán be kell állnia a hadsereg zászlaja alá. Az orosz vezetőket ugyanakkor felháborították a zsoldosvezér kirohanásai, miután azok hitelesek voltak, viszont aláásták a tekintélyüket. Washingtonban a CIA elemzői úgy gondolják, hogy az orosz elnök is értesült a várható fejleményekről, de nem tudni, hogy tett-e ellenlépéseket.
A kivárás azt mutatta, hogy nem volt legfelső szintű koordináció a kormány és a belső vetélytársak között. Nem tudni, mi jön most, de Putyin meggyengült. Az elit ezek után megkérdőjelezi vezető pozícióját, az átlag oroszt pedig rémülettel töltik el a történtek. Amerikai részről viszont az várják, hogy Prigozsin egy nap visszatér a Wagner-csoport élén - olvasható a cikkben.