Donald Trump: Lebombázott az USA három iráni atomlétesítményt
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Hazudhatjuk magunknak, hogy toleránsak vagyunk és humánusak, ám valójában nem – mondja Jónás Tamás, aki új regényében végigszáguld a világon, és bárhol jár is, csak percekre van maradása.
HVG: Utoljára nagy nyilvánosság előtt 2011 októberében tűnt fel a Milla által szervezett Nem tetszik a rendszer tüntetésen. Társszerzője és előadója is volt a demonstráción elhangzó címadó dalnak. Újra felmenne arra a színpadra?
Jónás Tamás: Fel, még akkor is, ha megszívtam.
A tüntetés után pár nappal hajnalban nyomozók csöngettek, fogdába vittek, megvertek, biankó formanyomtatványt akartak velem aláíratni, és 45 napig előzetes letartóztatásba kerültem, erőszaktevők közé. Kerestek mindenféle bűnt, amivel elmarasztalhattak volna, végül egy egyetemi index eltépése miatt közokirat-rongálásért pénzbüntetést kaptam.
Tiltólistára kerültem, rádiók, tévék nem játszották többé az írásaimból készült feldolgozásokat. Ez komoly érvágás egy írónak, költőnek. Mi voltunk az első civilek 2010 után, akik ijesztő méretű tömeget tudtak megmozgatni. Lehallgattak, módszeresen levadásztak, ellehetetlenítettek minket. Erről is írok a Kívülállóban.
HVG: Magyarországon sokszor elhangzik a tanács: alkotó ember ne legyen politikailag aktív szereplő.
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.