Barna Tibor, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nyugalmazott egyetemi docense, volt tanszékvezetője személyes bosszút sejtett a háttérben, amikor kézhez kapta a levelet, hogy visszahívják a Nemzetközi Birkózószövetség (UWW) tudományos bizottságából. A gyanúját aztán erősítette az a levelezés, amelyet Ancsin Lászlóval, a Németh Szilárd vezette Magyar Birkózók Szövetségének főtitkárával folytatott. Az első levél szövege, amelyet kézhez kapott, úgy szólt, hogy
Tisztelt Barna Tibor úr! Ezúton értesítem Önt, hogy a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) visszavonta az Nemzetközi Birkózószövetség (UWW) tudományos bizottságban betöltött tagságát. Az UWW a döntést a mai napon elfogadta és értesítette róla a bizottság vezetőjét. Köszönjük az eddig végzett munkát!
Az augusztus nyolcadikán kapott levélre Barna Tibor két nappal később válaszolt. Jelezte, hogy Ancsin László nem írta le, hogy az MBSZ mivel indokolja a visszahívását egy olyan bizottságból, ahová egyébként őt nem is a magyar szövetség delegálta, hanem meghívták. Ancsin válaszában augusztus 10-én, negyven perccel Barna levele után annyit írt: