A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Orbán kényes területre téved, amikor azt mondja, hogy a nemzetnek nincsenek határai, ugyanakkor több szomszédos országgal is baráti a viszonya, írja a svájci lap.
Trianont Budapesten kívül másutt is békediktátumnak tekintik Európában, de a magyar kormányfő a mai napig szinte csúcsra járatja a sértettséget. Állami szintre emelte az elvesztett nagyság miatt érzett fantomfájdalmakat. Tudja, hogy a felháborodás ébrentartásával a lakosság nagy részének a szívéből beszél. A veszteséget új nemzeti mítosszá értelmezte át. Így foglalja össze a határon túli területekkel kapcsolatos Fidesz-politikát Ivo Mijnssen, aki Bécsből tudósít Közép-Európáról.
Megemlíti, hogy az utóbbi 14 évben a környező államokban élő magyarok közül jó egymillióan kaptak útlevelet az anyaországtól, amellyel azután gyakran nem csupán az anyaországba, hanem nyugatra álltak tovább – a jólét reményében. Hogy Magyarország nem törődik a ténnyel, miszerint sem Szlovákia, sem Ukrajna nem engedélyezi a kettős állampolgárságot, az csak fokozza az ellentéteket. Mint ahogy az is, hogy befolyást gyakorol a szomszédságban a pártokra és a sajtóra.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.