Az új trendeknek is köszönhető a globális wellnesspiac gyors növekedése
Tavaly több mint hatezermilliárd dollárt tett ki a globális wellnesspiac forgalma, és az előrejelzések szerint 2027-re ez a szám eléri a 8,5 ezermilliárdot.
Végleg maga mögött hagyta a koronavírus-világjárvány okozta válságot a globális wellnesspiac: a Global Wellness Institute (GWI) előrejelzése szerint a 2022-es 5,5 ezermilliárd dollár után 2027-re 8,5 ezermilliárdra ugrik a szektor forgalma. Ez pedig azt jelenti, hogy miközben a világ GDP-je a következő négy évben átlagosan 5,1 százalékkal bővül majd, a wellnesspiac növekedési tempója elérheti a 8,6 százalékot.
A szektorral kapcsolatos számok között hatalmas a szórás, a GWI az, amely a legszélesebb körben határozza meg, mi tartozik a piachoz. Az amerikai intézet szerint minden olyan iparág idevehető, amely lehetővé teszi, hogy az emberek mindennapi életük részévé tegyék a wellnesstevékenységeket és az egészségtudatos életmódot. Így a különféle fürdők, gyógyforrások, edzőtermek és szállodák forgalmán túl beleszámolják az egészségturizmus, a szépségipar, a hagyományos és kiegészítő orvosi ellátás, valamint az egészséges táplálékokat árusító cégek forgalmát is.
A szakértők szerint nem meglepő, hogy ez az ágazat a többi szektornál fényesebb jövő előtt áll: nemcsak az emberek érdeklődnek a korábbiaknál jobban az egészségmegőrzési és wellnesslehetőségek iránt, hanem az egészségügyi intézmények, sőt az egyes államok is mind nagyobb figyelmet fordítanak a betegségek megelőzésére, így helyzetbe kerülnek a wellness-szolgáltatók. Ugyancsak a piac látványos bővülését eredményezi, hogy a világ népességén belül – elsősorban a fejlett gazdaságokban – emelkedik az idősek és a különféle krónikus betegségekben szenvedők aránya, így már csak emiatt is nő a jólléti szolgáltatásokat igénybe vevők száma.