Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Achtung, achtung, előzünk! Emlékeznek még az ígéretekre, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát? Nem fogjuk – és még sok-sok évtized múlva is csak kisebb gazdasági csodával lehetünk a közelükben. Az EU-átlag talán kicsit közelebb van, de ahhoz is lenne min változtatnunk, hogy odáig eljussunk.
Emlékeznek még arra, amikor 2030 valami elképesztő távoli időnek tűnt, és ha valami nagy-nagy célt akartak a politikusok megfogalmazni, amit soha senki nem fog számon kérni rajtuk, akkor mindig azt ígérgették, 2030-ra mi lesz? Egyszer ezt egy cikkemben már nagyon részletesen összegyűjtöttem, de most maradjunk az ígéretek egy nagyon speciális részénél: hogy utolérjük Ausztriát!
Nos, természetesen 2030-ra nem fogjuk utolérni Ausztriát, de egész pontos célokat határoztak meg a vezetőink. Orbán Viktor 2017-ben azt mondta, a gazdasági fejlettségünk tekintetében 2030-ra hagyjuk le a nyugati szomszédainkat (nemhogy utolérjük, nem, ilyennel nem érjük be), Matolcsy György pedig ezt aztán 2050-re tolta odébb.
Hát most Ausztriának volt egy rettenetesen rossz éve: az első becslések alapján 2024-ben majdnem egy teljes százalékkal visszaesett a gazdaságuk 2023-hoz képest, ami, valljuk be, tényleg csúnya, még akkor is, ha nyilván volt honnan esniük. Magyarországon eközben 0,6 százalékkal magasabb lett a GDP, mint 2023-ban volt – nem nagy növekedés, de legalább valami.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.