Túltolták hackerek a Call of Duty „doppingolását”, a becsületes játékosok távoznak, a fejlesztő perel
A népszerű számítógépes játékot többször feltörték az évek alatt, ami a fejlesztő Activision szerint eltántorítja a játékosokat, és tetemes károkat is okoz. Több sikertelen kísérletet követően most jogi úton igyekeznek fellépni a legújabb támadás ellen, és egyben mérsékelni a veszteségeiket.
Az Activision peres úton venne elégtételt többekkel szemben, akik csalást elősegítő szoftvereket fejlesztettek ki és árusítanak, amelyek alkalmasak többek között a népszerű Call of Duty játékokban szabálytalan előnyökhöz juttatni a felhasználókat. A cég kárpótlást, pénzügyi büntetést, egyben hatósági tiltást szeretne elérni a vádlottakkal szemben, akik állítása szerint eddig több millió dolláros károkat okoztak.
Igen sikeres játékról van szó: a Call of Duty az évek alatt a játék különböző iterációival eddig nagyjából félmilliárd példányban kelt el különböző platformokon, legyen szó konzolokról vagy asztali számítógépekről. A CoD franchise havi 22-32 millió dollár bevételt hoz, indulása óta több mint 35 milliárd dollár bevételt termelt. Nem véletlen, hogy a fejlesztő céget 2023-ban megvette a Microsoft, a cég történetének legnagyobb felvásárlása során potom 75 milliárd dollárt fizetettek. Ez jó üzletnek bizonyulhatott, még úgy is, ha elsőre nem feltétlenül váltotta be a hozzá fűzött reményeket, konkrétan azt, hogy pörgesse fel a cég Xbox platformra kitalált előfizetéses rendszerének, a Game Pass-nak a növekedését.
Arra azonban ők sem számíthattak, hogy a Call of Dutyval komoly anyagi kárt okozó csaló szoftverek is érkeznek, az pedig a játék reputációját, ezzel pedig a bevételeit veszélyezteti. Márpedig az Activision szerint a csaló szoftverek használata már annyira „toxikus”, hogy több, szabályosan játszó felhasználó inkább máshol keres szórakozást. A hackek ugyanis komoly előnyökhöz juttatják a játékosokat, akárcsak egy doppingszer.