Trump aláz, a mesterséges intelligencia leszoktat az olvasásról, viszont közelebb kerültünk rákos betegségek gyógyításához
Donald Trump, felrúgva a diplomácia szabályait rendre vendégei megalázására használja ki a Fehér Házban rendezett találkozókat, ám az áldozatok tanulnak és visszavágnak. A németek sem hagyják magukat, céljuk, hogy övék legyen Európa legnagyobb hagyományos hadserege. És talán az emberiség is visszavág a ráknak, új módszerrel kezeik a súlyos betegségben szenvedőket. Heti Kilátó.

A hét cirkusza: Trump és Dél-Afrika, illetve az állítólagos fehéreket sújtó népirtás
Úgy tűnik, Donald Trump arra használja az Ovális Irodában tartott csúcstalálkozók egy részét, hogy a saját nagyságát mutatva megleckéztesse vendégeit. Először Volodimir Zelenszkij ukrán elnök volt az áldozat, a napokban pedig Cyril Ramaphosát állította pellengérre az amerikai elnök. A fekete politikus már felkészülten érkezett, amikor Trump előszedte azokat a fényképeket és videókat, amelyek szerint Dél-Afrikában tömegesen gyilkolják le a fehér farmereket, Ramaphosa rámutatott a vele együtt érkezett két fehér profi golfozóra, valamint küldöttsége többi fehér tagjára, köztük egy milliárdos üzletemberre.
Ha már Trump előszedte az állítólagos népirtást, érdemes megvizsgálni, mennyire megalapozottak a Fehér Ház urának állításai. A BBC szerint búrok – az Afrika déli részére betelepült hollandok, németek és franciák leszármazottai – jelenleg a hatvan milliós népesség négy százalékát teszik ki, a 2,5 milliós közösségből eddig mintegy hatvan ember jelentkezett az USA diplomáciai képviseletén, hogy szeretne az állítólagos „genocídium” elől Amerikába költözni. A bűnözési statisztikák nem utalnak arra, hogy valóban tömegesen ölnék a fehér farmereket. Eközben tragikusan magas a gyilkosságok száma – csak 2024 októbere és decembere között hétezer ember halt erőszakos halált, közülük tizenketten, jórészt feketék vesztették életüket a farmok elleni támadásokban.
A dél-afrikai hatóságok is cáfolják a népirtásról szóló híreket, s az országban tevékenykedő, alapvetően fehér választókra alapozó ellenzéki pártok sem vádolják népirtással a kormányt. Közben az is igaz, hogy Dél-Afrikában érvényben van egy olyan törvény, amely lehetővé teszi a farmok ellentételezés nélküli elkobzását, ugyanakkor ezt a szabályt eddig egyszer sem alkalmazták.
