A szakmaiság látszatára sem ügyelve püföli a Fidesz ellenfeleit az Állami Számvevőszék
Megelőlegezve a még fel sem állt Szuverenitásvédelmi Hatóság szerepét, agyba-főbe büntetné az ÁSZ a Fidesz kihívóit.
Megelőlegezve a még fel sem állt Szuverenitásvédelmi Hatóság szerepét, agyba-főbe büntetné az ÁSZ a Fidesz kihívóit.
A Fidesz–KDNP-nek korábban nem sok babért termett Budapesten, de vajon számíthat-e jobb eredményekre jövőre a választáson? Válhatnak-e csatatérkörzetekké a sokáig baloldali dominanciájúnak tartott lakótelepek? Milyen egyáltalán a „tipikus” budapesti panellakó? Mit remélhet tőle a Fidesz, az ellenzék, illetve Karácsony Gergely? A Republikon Intézet új felmérését elsőként a hvg360 ismerteti.
Megalapozott a döntés, hogy Magyarország megkapta a befagyasztott EU-s pénzek egy részét, vagy Ursula von der Leyenék kínos módon megalkudtak, teszi fel a kérdést a lap szerzője.
Az emberijog-védelem globális rendszere omlik össze épp a szemünk előtt, írja szerzőnk.
A befektető ismert vállalkozó, de korábban más ágazatban jeleskedett.
A Parasztok című film Wladyslaw Reymont lengyel író 1924-ben irodalmi Nobel-díjjal elismert regényéből készült.
A magyar kormány évekig külpolitikai érdekek mentén osztogatta szakajtószám a fuvarengedélyeket EU-n kívüli országoknak, a magyar fuvarozók érdekeit figyelmen kívül hagyva. Immár látszik szándék a változtatásra, de most az Unió engedte be korlátozás nélkül az olcsón dolgozó ukrán fuvarozókat.
Számos nemzetközi lap foglalkozik azzal, mi történt az elmúlt napokban az EU-csúcson, különös tekintettel Orbán Viktor döntéseire. A Le Monde Ausztria és Magyarország nyugat-balkáni nyomulásáról ír. A Le Figaro a "titokzatos Orbán–Putyin-viszony" hátterét elemzi. Az olasz Külpolitikai Intézet igazgatója nem lesz Európában szélsőjobbos söprés, ám a jövő évi amerikai elnökválasztás változtathat a képen. A Project Syndicate két cikke is a lengyel belpolitika kulisszái mögé néz be. A Wall Street Journal Trump lehetséges visszatérésével foglalkozik. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Kétnapos színjáték végén Orbán Viktor új politikai fogalommal gazdagította a világot: a konstruktív megfutamodással. Egy célját ezzel mindenképpen elérte: most róla beszél mindenki az annyira lenézett nyugati világban. Vélemény.
Egy 1984-es gyilkosság döglött aktáit vette elő a londoni rendőrség 2013-ban. Újra átnézték a bűnjelraktárban lévő dolgokat, és találtak is rajta egy addig rejtőzködő, fontos ujjlenyomatot. Az ügy azonban csak ekkor kezdett igazán izgalmassá válni: a férfi, akié az ujjnyom volt, egyszerűen eltűnt az adatbázisokból, semmit nem tudott róla az állam. Egy londoni nyomozó úgy döntött, nem adja fel, amíg meg nem oldja a rejtélyt. Tíz év és több fordulat is kellett hozzá.
Hiába dőlt el néhány évtizede a színházakban és a mozikban egy géniusz, Wolfgang Amadeus Mozart és a középszer szinonimájaként megtestesülő udvari nyalonc, Antonio Salieri párviadala, az Amadeus közönsége újra és újra reménykedik az igazságosabb végkifejletben.
Karikó Katalin Nobel-díjas felfedezésének környékén vélik megtalálni az mRNS-oltás egy eddig ismeretlen hibájának okát.
Az Európai Unió továbbra sem vezet be közös szankciókat az orosz gázra, helyette a tagállamok kezébe adja a bosszú eszközét - noha mára már teljesen valószínűtlenné vált, hogy Moszkva megint elkezdené tekergetni a gázcsapokat. Mindeközben Bulgária zsarolása célt ért, csak nem Moszkvánál, hanem Bécsnél, Szerbia pedig nincs már kiszolgáltatva a Gazpromnak. Döcögünk tovább az orosz energiáról való leválás útján.
A brit zenész túl a 70. életévén ugyanarról beszél, mint korábban, de I/O című lemezen mégis másképp.
Kijózanító véget ért Ukrajna számára az év. A harctéren nem sikerült fordítani a háború menetén, és mostanra támogatói is elfordultak Kijevtől, választásokra készülnek, nem fegyverszállításra. Vlagyimir Putyin ezzel kiszabadult a szorítóból, de jelentős kihívások tornyosulnak előtte is.
Vitézy Dávidra a főpolgármester-jelöltség túl nagy kabát volna, azonban a helyettesi pozíció mintha a bőre lenne. Komoly emberhez amúgy sem méltó az LMP jelöltjének lenni, írja szerzőnk. Vélemény.
Több lap, így a Guardian és a New York Times is az Európai Unió belső konfliktusairól ír, utóbbi elemzője például elhatalmasodó pánikot emleget. Az apropó többek közt az Orbán Viktor és az unió közti politikai ellentét Ukrajna ügyében, aminek a kimenetele, ahogy arról többen is írnak, még mindig bizonytalan. A nemzetközi sajtóban természetesen szó esik a Magyarország számára megítélt EU-s pénzről is – van olyan EU-s politikus is, aki szerint az unió feláldozta a magyar demokráciát, a Süddeutsche Zeitung pedig azt elemzi, mi lehet az ára az Orbán-EU egyezségnek. Ukrajna számára csak rossz opciók vannak a háborúban, írja a Der Standard. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az állami meteorológiai szolgálatra ráfér az átszervezés és a piacosítás, miután az állam sokáig a verseny elfojtásán munkálkodott.
Egy lépéssel közelebb került az állam a ferihegyi reptér megvásárlásához, az európaiak többsége továbbra is Ukrajna mellett áll. Netanjahu a végsőkig harcolna a Hamásszal, Budapest pedig a kritikus szakorvoshiánnyal küzd. Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Több olyan fővárosi szakrendelő van, ahova évek óta keresnek szakorvost, de egyáltalán nincs jelentkező. Bőrgyógyászt, endokrinológust vagy szemészt lasszóval sem tudnak fogni, egyes helyeken már olyan kritikussá vált a szakorvoshiány, hogy szüneteltetni kell rendeléseket.