Vétójogot kapott egy állami tőkealap a Logiscool magániskola irányításában
A nemzetközi hírű intézményben mások is fantáziát látnak, az elmúlt években már érkezett hozzá milliárdos nagyságrendű befektetés.
A nemzetközi hírű intézményben mások is fantáziát látnak, az elmúlt években már érkezett hozzá milliárdos nagyságrendű befektetés.
Nem hisznek a világ olajcégeinek, hogy a jó oldalon állnak a globális felmelegedés elleni küzdelemben. Cselekedeteik azt mutatják, hogy nagyon lassan fordulnak el környezetszennyező tevékenységeiktől.
Másfél évszázada Indiában jött létre az iszlám deobandi irányzata, amelyből a Talibán fundamentalista felfogása ered. Az iskola ma elhatárolódik a táliboktól, amelynek vallási fanatizmusát a szaúdi vahabizmus formálta.
Az oltás mellett olcsó és egyszerű módszerekkel, maszkviseléssel és szellőztetéssel is csökkenthető a fertőzésveszély.
Lesújtónak tartja az EU-n belül a menedékjog állapotát a berlini Európai Stabilitási Központ igazgatója, a Törökországgal kötött uniós menekültegyezmény szülőatyja. Az osztrák Gerald Knaus szerint az alapgond az, hogy erősen hibádzik a jogállamiság.
Egy vancouveri vállalkozó fejéből pattant ki az ötlet, hogy a konténerek tökéletes úszómedencévé alakíthatók, amelyeket költözéskor magunkkal vihetünk.
A magyar kormány lemondani kényszerült a szomszédos országokbeli termőföldvásárlásról, de a pozsonyi kormánynak ez most már kevés, minden, Magyarországról érkező támogatással tisztában szeretne lenni.
Hervé elmeséli, hogyan kellett rablók elől menekülnie egy csoportjával, és hogyan kapták el egy másikkal a szerb rendőrök. Közben megismerhetjük, milyen fizikai kihívások elé állít az Európába vezető út. Anyaföldek, második rész.
A demokraták már a milliárdosokra kivetett különadó ötletét is felvetették a washingtoni kongresszusban, miután a párthoz tartozó Kyrsten Sinema lényegében megvétózta, hogy a vállalatoktól szedjenek be több pénzt a Joe Biden által javasolt jóléti programokra. A szegénységből indult, doktori fokozatot szerzett politikust nem kedvelik pártja balszárnyán, a The New York Times pedig képes összeállítást is szentelt a szenátusi hagyományokat felrúgó öltözködésének.
Formavilágával kevésbé, inkább környezettudatosságában követi az új évezred leginnovatívabb toronyház-építészeti trendjeit a hosszas viták után felépülő budapesti majdnem felhőkarcoló, a Mol Campus torony.
A Mimikrik évada egyszerre életrajzi töredékekből összeálló írói vallomás és nagyívű történeti esszé.
Lassú a CO2-kibocsátás csökkentésének üteme ahhoz, hogy a világ elkerülje a klímakatasztrófát. De még nem késő – állítják a kulcsfontosságú, hétvégi glasgow-i csúcs előtt készült tanulmányok.
Ez nem a „Szputnyik-sokk”, mint amikor jó 60 éve kiderült, hogy a Szovjetunió megelőzte az USA-t az űrkutatásban, vagyis felesleges gerjeszteni a hidegháborús paranoiát. Erre figyelmeztet a Washington Post publicistája,, Fareed Zakaria, aki magyar szemszögből azért nevezetes, mert jó 20 éve logikai úton megjósolta az illiberális demokrácia eljövetelét.
Az Út a Zenéhez Alapítvány vásárolta meg az Óbudai Danubia Zenekar Nonprofit Kft.-t a budapesti III. kerületi önkormányzattól.
A szállodákhoz hasonlóan a vendéglőktől és a rendezvényektől is statisztikai információkat vár az állam reklámért cserébe, de ezúttal nem a kuncsaftok adataira kíváncsi. A rendszer újabb terhet jelent a megtépázott ágazatnak.
A Frank Herbert által felrajzolt távoli jövő bonyolultsága már a Dűne-könyv befogadását is nehezítette, és a regény megfilmesítésének sem kedvezett. Érdemes áttekinteni, melyek voltak azok a csapdák, amelybe a mostani változatot rendező Denis Villeneuve elődei belesétáltak.
Miközben a piaci szakértők éppen azt találgatják, hogy a mobilpiacon feltűnően gyors területfoglalásba kezdett, szintén kínai Xiaomit is utoléri-e a Huawei sorsa, a két és fél évvel ezelőtt amerikai szankciókkal sújtott gyártó kezdi összeszedni magát.
Kíméletlen önreflexióval járják körül a majdnem negyvenéves norvég zenekar történetét a múlt héten mozikba került a-ha: A film című zenés dokumentumfilm szereplői. A tagok már nem szívesen ülnek össze, de ettől még barátok.
Rehabilitálja az arab világ a háborús bűnöket elkövető Basar Asszad szír elnököt, az USA pedig cinikusan félrenéz. Közben a damaszkuszi kormány lenyúlja az ENSZ-segélyek felét.
A most nagyban ingatlanozó Gomez Norbertről a nagyközönség a néhai Andy Vajna, illetve felesége, Vajna Tímea fánkboltjához kapcsolódva hallhatott.