Forma 1-es tesztet csinálnak a magyar diákversenyen
A Pneumobil verseny egy magyar találmány, amelyen a sűrített levegővel hajtott járművek több kategóriában "csapnak össze". Idén a kiválasztottak a legkomolyabb versenytechnikátval tesztelhetnek.
hvg.hu
A hatodik alkalommal megrendezésre kerülő pneumobilok erőpróbáján idén új versenyszám is debütál, hiszen az eddig megszokott kategóriák mellett ezúttal a Forma 1-es csapatoknál kulcsfontosságú, úgynevezett telemetrikus rendszert is tesztelik a mérnökhallgatók. A versenypályán száguldó autókról 130 különböző szenzor ontja a jeleket a rendszer felé, amely egy Forma 1-es futam alatt akár 750 millió beolvasást is képes feldolgozni.
A pneumobil egy sűrített levegővel hajtott jármű, amely a levegő energiáját pneumatikus-munkahengerek segítségével alakítja át mozgási energiává.
Az egri versenyen a távolsági futam során a versenybizottság által kiválasztott négy csapat használhatja majd a telemetrikus eszközöket, melyek segítségével lehetőségük nyílik az eredményeket, adatokat már a versenyszám alatt mérni, kiértékelni. A cél, hogy a pneumobilok fizikai paramétereit tükröző adatokat már a futamok alatt, digitális formában is megjelenítsék.
Nagyjából erről szól:
Az idei versenyre öt országból 41 csapat jelentkezett, hogy összemérje tudását a saját készítésű, sűrített levegővel hajtott járművek nem mindennapi megmérettetésén. Az idei versenyre is szép számmal érkeztek nevezések a határokon túlról, így például Csehországból, Lengyelországból, Romániából, sőt még Németországból is.
A verseny történetének legtöbb újonca, 94 főiskolai és egyetemi hallgató áll majd rajthoz május 11-én az Érsekkertben. A nevezett csapatok pneumobiljaikkal több kategóriában is összemérik teljesítményüket: díjazzák a legnagyobb távolság megtételére képes járművet, de eredményt hirdetnek ügyességi és gyorsulási kategóriákban is. A legfontosabb értékelési szempont ezúttal is a járművek műszaki eredetisége és a kivitelezés technikai színvonala.
A Pneumobil verseny magyar találmány; népszerűségét a nevezett csapatok számán kívül mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a Magyarországon, ezen belül Egerben megrendezésre kerülő konstrukciós megmérettetés mára Európa szerte elismert bajnoksággá nőtte ki magát.
Rossz könyvet kiadni továbbra sem tilos. Viszont most már sokkal könnyebb és olcsóbb megírni és eladni. A mesterséges intelligencia (MI) legyártja a szöveget, az internetes piactereken a termék ugyanolyannak látszik, mint az igazi könyvek.