Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Notórius gyorshajtóval gyűlt meg a bajuk a brit rendőröknek: a férfit két ízben is autós üldözés után tudták csak lekapcsolni, de ilyesmire a közeljövőben nem lesz alkalma, ugyanis két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
A férfi, bizonyos Christopher Wright tavaly júliusban akadt először horogra, amikor a Ford Pumájának volánja mögött a megengedett sebességet jócskán átlépve, 112 kilométer/órás sebességgel száguldott Cinderfordban. A rendőrök üldözni kezdték, de csak egy 25 kilométeren át tartó hajsza után tudták elkapni: Wright néhol 170-nel száguldott, számos veszélyhelyzetet idézett elő és végül úgy fékezték meg, hogy a rendőrautó – 6:05-től látható – egy koccanásos manőverrel leszorította az útról.
Wrightra idén január 6-án tört rá újra a száguldozhatnék: aznap éjszaka, ittasan ült a volán mögé és a rendőrök ismét jódarabig kergették, míg végül egy szűk mellékutcában megadta magát.
A bíróság két és fél év letöltendő börtönbüntetéssel honorálta a visszaeső száguldozó mutatványait.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.