Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A Giorgetto Giurgiaro által tervezett Boomerang motor nélküli tanulmányautóként debütált 1971-ben, de később megkapta a Bora hajtásláncát, így működőképes autó született belőle, amit most a Bohnams aukciós ház kínál eladásra, közúti használatra alkalmas állapotban.
Nehéz lenne megválaszolni, vajon az autóipar melyik évtizedben termelte ki a legszebb formaterveket, de az biztos, hogy a legtöbben azonnal rávágnák az 1960-as éveket, gondolva a hullámzó karosszériájú olasz csodákra. Az ezt követő évtizedben jelentős dizájnváltás következett be, de szerencsére ekkor is sorra születtek emlékezetes formatervek, melyek közül az egyik legérdekesebb az 1971-es Torinói Autószalonon bemutatott Maserati Boomerang.
A Giorgetto Giurgaro által megálmodott futurisztikus tanulmányautóból mindössze egy példány készült, ami a kiállításon leginkább mozdulatlan szoborként volt jelen, hiszen hiányzott belőle a hajtáslánc. Az 1972-es Genfi szalonra viszont már megkapta Bora alkatrészeit és V8-as motorját, amely a maga 300 lóerős teljesítményével 300 kilométer/órás végsebességet garantált az ék alakú űrautónak.
Az már más kérdés, hogy létezik-e olyan ember, aki ezt ki is próbálná, ugyanis meglehetősen szokatlan a beltér is, melynek leginkább extravagáns részlete éppen a kormánykerék, és az általa körülölelt műszerfal. Az autó egyébként teljesen működőképes, olyannyira, hogy az eladást bonyolító Bohnams akciós ház szerint minden engedélye megvan ahhoz, hogy akár közúti forgalomban is részt vehessen.
Feltéve, ha a leendő tulaj lesz annyira bátor, hogy kimerészkedik vele a fűtött garázsból, ugyanis az értékét 4 millió dollárra, azaz 1,1 milliárd forintra becsülik.
Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.