szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Közel kétszázezer használt autó ömlik be az országba minden évben. Nagyon mennek az átverések is. Íme két tipikus módszer.

Kamu e-mailek, ellopott fotók, hamis honlapok, eltulajdonított iratok, eltűnt milliók és pórul járt autóvásárlók. Már közel 15 éve csalnak így ki az interneten keresztül pénzt a jóhiszemű autóvásárlóktól, és hiába készül erről egyre több cikk és riport, még mindig bedőlnek emberek ezeknek a módszereknek. Az RTL Klub készített egy anyagot konkrét esetek alapján, hogyan történnek ezek az átverések.

A riportban egy férfi azt meséli, gyanús lehetett volna, hogy nincs telefonszám, csak egy e-mail-cím a hirdetés mellé. De fotókkal, munkahelyi címmel, egyéb személyes infókkal megerősítve a vevő bizalmát már nem gyanakodott, sőt az eladó révén megrendelték a trélert is a kocsiért, valamint egy 15 oldalas szerződést is küldtek az adásvételhez. Ez volt a beetetés. A magyar vevő ugyanis ezt követően átutalta a pénzt, a kocsi viszont soha nem érkezett meg.

A módszer mindig ugyanaz, felkínálják a tréleres szállítást, azzal a feltétellel, ha nem tetszik a kocsi, visszaküldhetjük, viszont foglalónak elkérik a kocsi árának jellemzően a harmadát. Illetve gyakran valamilyen problémára hivatkozva, azt állítva, akkor gyorsabban megjön az autó a teljes összegért akár. A pénzt ezután sosem látjuk viszont, akárcsak a kifizetett kocsit. A másik módszer, hogy szintén hamis személyiséggel, de a kocsit magyarnak bemutatva árulnak autót, valamilyen ürüggyel megtámogatva a csalogató ajánlatot.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!