Az autós, akinek a kocsijában a kamera van, szerencsére már messziről látta, hogy valami nincs rendben, ezért lassított, akárcsak a többi autós. A szemből érkezőnek jelzett is, hogy minél hamarabb forduljon meg, igaz ez már nem látszik a videón.
A képsorokat feltöltő autós szerint az eltévedt kocsiban egy középkorú férfi ült. Hozzáteszi, hogy nagy valószínűséggel, valamelyik közeli utcából fordult ki a rossz forgalmi sávba.
Közlekedési szakértők szerint az ilyen rossz irányba felhajtás mögött a legtöbbször a sémák rossz „alkalmazása” rejlik, hiszen a közlekedésben is sablonok, sémák alapján dolgozzuk fel az információkat meggyorsítva a döntéseket.
A probléma abból adódik, ha nem ismerjük fel, hogy az „előhúzott” séma nem helyes. Akik tévesztenek, ráadásul sokszor még akkor sem ismerik fel, hogy rossz úton járnak, amikor jönnek szemben az autópályán, azt gondolják, nem ők hibáztak. Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Az izraeli légicsapások egy névtelenséget kérő Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és mostanra nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.