szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az amerikai Packard márka hatalmas gyáregysége közel 70 éve áll üresen.

Detroit központjától néhány kilométerre található a néhai luxusautó-gyártó Packard márka hatalmas méretű épületkomplexuma, amely még 1956-ban zárt be, és azóta lényegében folyamatosan romlik az ingatlanok állapota.

A több mint 325 ezer négyzetméteres terület, az idők folyamán különböző tulajdonosokon ment keresztül, miközben a kilencvenes években hírhedt technopartik helyszíne is volt, míg végül nemrégiben úgy döntöttek, lebontják a romos épületeket.

A bontásra azt követően kerülhet sor, hogy Detroit városa lefoglalta az egykori a gyár területét. Ennek oka, hogy a korábbi tulajdonos, Fernando Palazuelo perui üzletember körülbelül 1,5 millió dolláros tartozást halmozott fel a várossal szemben.

Palazuelo 2013-ban vásárolta meg az elhagyatott létesítményt azzal az ígérettel, hogy újjáéleszti a területet. A projektek azonban soha nem indultak el. A város már 2022 áprilisában figyelmeztette a tulajdonost, hogy a hatalmas épületek biztonsági kockázatot jelentenek a lakosságra nézve. A hozzáállása azonban nem változott.

A városvezetés most úgy döntött, hogy gyakorlatilag az összes megmaradt épületet lebontja, amelyek jelenleg is leginkább romok. Csak az első szárnyat kímélik meg, és azt ígérik, hogy az épületet a gyár történetének emlékművévé alakítják át.

Wikipedia

A Detroit szívében található Packard gyár 120 évvel ezelőtt, 1903-ban nyitotta meg kapuit. Abban az időben a világ legnagyobb és legfejlettebb járműgyártó sorának számított a maga impozáns 80 épületével. A második világháború alatt vadászgépeket és motorokat gyártottak, de a háború befejezése után nem tudtak lépést tartani a három szomszédos helyi óriással, a Forddal, a General Motors-szal és a Chryslerrel. A detroiti üzemet 1956-ban leállították, és a Packard márka is megszűnt két évvel később.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!