Kivilágított ablakaikkal üzennek a világnak a budapesti szállodák
Az üres szállodák kivilágított ablakain megjelent felirattal mutatja ki szolidaritását Budapest más városok felé.
Az üres szállodák kivilágított ablakain megjelent felirattal mutatja ki szolidaritását Budapest más városok felé.
A Nyílt Társadalom Alapítványokon keresztül a koronavírus elleni küzdelemre adja a pénzt, a szülővárosa lakói iránti szolidaritás jegyében.
Reményeik szerint szerint jövő héttől indulna a program.
Kihalt a város. Emberek alig, aki mégis kiment, maszkban járja a piacot. A március végi tavaszi napsugarakban most nem fürdik senki.
Üresek az amúgy zsúfolt parkolók, alig közlekednek autók az utakon, és gyalogosokkal is csak elvétve találkozni.
További járatcsökkentésekre készül a fővárosi közlekedési vállalat, hamarosan jöhet a hétvégi, majd az ünnepi menetrend bevezetése.
A koronavírus-járvány miatt eltűntek az utcáról a vásárlók. Kampány indult az árusokért.
Rendeletben kötelezte a kormány az önkormányzatokat a 70 évnél idősebbek és a kötelező karanténba zártak ellátására, Ferencvárosban a felszabaduló önkormányzati dolgozókkal oldanák meg a feladatot. Beszéltünk olyannal, aki nem örül ennek.
B. Nagy László maga jelezte a hétvégén, hogy családostul otthoni karanténba vonul, miután egy hete együtt koszorúzott a szegedi egyetem koronavírusosnak bizonyult rektorával. Ennek ellenére hétfőn elment szavazni a parlamentbe. Erről a hvg.hu-nak azt mondta: ez morális kötelessége volt, és legközelebb is megtenné, sőt, amíg csak él, meg is teszi majd hasonló helyzetben.
Karácsony Gergely folyamatosan véleményeztetni fogja az előterjesztéseket minden frakcióval, amíg nem rendeződik a helyzet.
A rakománya – a kormány által rendelt egészségügyi védőfelszerelés – Sanghajból érkezett.
A legtöbben, úgy tűnik hallgatnak azokra a tanácsokra, hogy lehetőleg maradjanak otthon, mert jelenleg ez az egyetlen, amit tehetünk a koronavírus-járvány lassítására. Meg miért is menne ki bárki az utcákra, ha egyszer zárva vannak a mozik, színházak, boltok, éttermek. Viszont így ritkán látott hangulat tárul a fotósok kamerája elé. Mutatjuk kollégánk, Túry Gergely felvételeit.
A Vöröskereszt otthonában két hétig tartó karantént rendeltek el.
Mind az éttermek, mind a héten a munkájukat elveszítők mentsvára lehet az étel-házhozszállítás, a kérdés azonban az, hogy rendelnek-e annyival többet az otthon maradók, hogy ez segítség az újonnan futárnak jelentkezőknek és a vendéglátóhelyeknek.
Budapest Kínából próbál maszkokat szerezni, saját pénzből.
A két másik nagy autómegosztó szolgáltató után a MOL Limo is árat csökkentett.
A MOL Limo egyelőre kivár, de a GreenGo példáját követve mától már a Share Now is olcsóbban használható.
Amíg nem tudni, mikorra sikerülhet megfékezni a világjárványt, akár egymást kioltó hatásokkal is számolni kell, ugyanakkor a helyzet fokozódásával az árszínvonal rövid távú csökkenése egyre reálisabb forgatókönyv. A hosszú távon továbbra is az árszínvonal emelkedését váró elemzők annak ellenére osztották meg gondolatkísérleteiket, hogy a koronavírus gazdasági hatásai napról napra formálják a piacot. Szakértőket kérdeztünk arról, milyen lehetséges forgatókönyvek születhetnek a következő hetekben.