Kivilágított ablakaikkal üzennek a világnak a budapesti szállodák

Az üres szállodák kivilágított ablakain megjelent felirattal mutatja ki szolidaritását Budapest más városok felé.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Kivilágított ablakaikkal üzennek a világnak a budapesti szállodák

Minden rendben lesz

Annyi baljós hír van manapság, hogy mindenki vár valami jobbra, biztatóra. Így vagyunk ezzel mi is: nem dobja fel sem a home office-ban, sem a szerkesztőségben ülő újságírót a helyzet, amikor jóformán csak bajokról szóló információkat kap. Pedig van azért olyan is, aminek örülni lehet, ami megnevettet, vannak remek kezdeményezések, példaértékű kiállások. Ezeket gyűjtjük ebben a cikksorozatban.

Közös kampányt indít a Fővárosi Önkormányzat és a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége: az üresen álló budapesti szállodák ablakaiban sötétedés után a 4U! üzenetet jelenítik meg. A rövidített "for you", vagyis az "érted", illetve "értetek" feliratot a szobák fényei adják ki – közölte a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ (BFTK).

Facebook / Karácsony Gergely

A főváros a gesztussal szolidaritást mutat a világ többi városával, ahol hasonlóan megszenvedi a koronavírus következményeit a turizmus-vendéglátás. A kampánnyal arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a válságot a városok és városlakók csak közösen, egymásra odafigyelve tudják átvészelni és leküzdeni.

Facebook / Karácsony Gergely

A nemzetközi #Light4Eachother, #Light4U kampánytól a kezdeményezők azt várják, hogy más városok is átveszik az üzenetet. A budapesti ablakokban március utolsó hétvégéjén sötétedéskor jelent meg a 4U! felirat, a kezdeményezéshez 12 budapesti hotel csatlakozott.

Facebook / Karácsony Gergely
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?