Magyarország akadályozta meg a legtöbb bevándorló belépését az EU-ba 2020-ban
36 500 embert állítottunk meg a határon, ez a teljes uniós statisztika 26 százaléka.
36 500 embert állítottunk meg a határon, ez a teljes uniós statisztika 26 százaléka.
A harmadik legnagyobb drágulást az unióban Magyarországon figyelte meg az Eurostat. A lakbérek is nagyot nőttek 2010-hez képest.
Pest és Győr-Moson-Sopron megye kivételével mindenhol csökken majd a népességszám.
Az EUROSTAT adataiból kiderül, hogy mekkora a munkanélküliség, de pár kattintással az is, hogy ez mennyire kimagasló, vagy átlagos a tagországok mezőnyében.
Magyarország a csökkenés mértékéről szóló uniós összesített lista 12. helyén áll.
Óránként tízezer forintnyira vagyunk Nyugattól.
Európai összehasonlításban igen drága a magyar állam működése, ebben a tekintetben még a laboratóriumnak nevezett Ausztriát is előzzük.
Az Eurostat összesítése szerint az unió területén több mint 450 ezren haltak meg 2020 márciusa és novembere között. A Covid–19 betegség által okozott többlethalálozásokról infografikát készítettek, amelyet hónapról hónapra végigkövethet.
Az Eurostat adatai szerint Magyarországon az uniós átlagnál kevesebb az egy főre jutó hulladékmennyiség.
Akár gond is lehet az uniós támogatásokkal, amelyek elosztása itthon is vitákat kavar. A magyar minimálbér továbbra is az utolsók között az EU-ban, de az MNB nem aggódik, szerinte jó irányba haladunk. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az Európai Unió gazdasági teljesítménye 6,4, az eurózónáé 6,8 százalékkal esett vissza 2020-ban. Ez súlyos recesszió, de az utolsó negyedévnek köszönhetően kisebb, mint amekkorára a szakértők számítottak.
Az elmúlt évtizedben jelentősen kevesebb szándékos emberölés történt az EU-ban és csökkent az öngyilkosságok aránya is. Mindkét téren azt figyelhetjük meg, hogy az északi államokban lényegesen rosszabb a helyzet, míg a napsütötte déli országokban 100 ezer lakosra számottevően kevesebb erőszakos halál jut.
Uniós szinten a bolgároknál a legrosszabb a helyzet.
Megkérdezték szerte az EU-ban, kit, mennyire zavarnak a szomszédok és az utcáról beszűrődő zajok.
A magyar háztartások az összes kiadásuk 2,9 százalékát költötték alkoholra.
Magyarország mindössze a GDP 16 százalékát fordítja szociális támogatásokra.
Annyi laptopot rendeltek az uniós tagországok, mint még soha.
Hatalmas lemaradást kell ledolgozniuk a közép-kelet-európai államoknak a szociális kiadások, azon belül a családtámogatások terén. Abszolút értékben ezek az országok még mindig lényegesen kisebb támogatást tudnak nyújtani, ugyanakkor ha a GDP-jükhöz arányosítjuk ezeket a számokat, akkor már az uniós átlag közelében járnak.