Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Annyi laptopot rendeltek az uniós tagországok, mint még soha.
Az elmúlt években mindig novemberben tetőzött az uniós laptopimport, ám idén a koronavírus-válság miatt már áprilisban megdöntött minden rekordot az adat – közölte az Eurostat.
Pedig, ahogy az ábrán is látható, az év elején ez még nem volt várható: akkor a járvány megjelenése miatt soha nem látott mélyzuhanásban volt a laptopok behozatala, hogy aztán szerte az EU-ban mindenki berendezkedjen az otthoni munkavégzésre, és a cégek tonnaszámra rendeljék a hordozható számítógépeket.
Nem meglepetés, hogy a legnagyobb beszállító Kína, a dominanciája – 90 százalék – viszont talán az.
Persze ahány ország, annyi adat: 2019 hasonló időszakához viszonyítva idén január és július között Romániában 38 százalékkal emelkedett a külföldről behozott laptopok száma, de Dániában is 35 százalékot mértek, miközben Magyarországon mindössze 12 százalékos növekedést regisztráltak, Észtországból pedig csökkenést jelentettek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.