Megint a volt Origo-tulajdonos cége nyerte az MNB kommunikációs tenderét
Száraz István cége nem először intézi a jegybank kommunikációs feladatait. A mostani szerződést már alá is írták.
Száraz István cége nem először intézi a jegybank kommunikációs feladatait. A mostani szerződést már alá is írták.
A Magyar Nemzeti Bank elbírálta az első Minősített Fogyasztóbarát személyi kölcsönt, a pályázatot benyújtó OTP Bank januárban el is kezdheti értékesíteni az új konstrukciót. Mennyivel lesznek jobbak a fogyasztóbarát személyi kölcsönök a jelenleg elérhető hiteleknél? Nyerhetnek-e az ügyfelek, és ha igen, mennyit, ha kivárnak januárig az igényléssel? Ezeknek a kérdéseknek jártak utána a Bank360 elemzői.
Pörög a pénznyomda, vannak olyan állampapír-sorozatok, amelyeknek már közel a felét a jegybank vásárolta fel.
Korábbi hitelszerződésük módosítását ígérte sikerdíj fejében ügyfeleinek a kopaszdmegabankod.hu címen elérhető alkuszcég. Engedélyük azonban nem volt, a jegybank letiltotta működésüket, és vizsgálatot indított.
Egy negyedév alatt 3,5 százalékponttal nőtt az államadósság, közel jár a szám a 35 ezer milliárd forinthoz.
Időről időre kötelező a bankoknak felajánlaniuk a jelzáloghitelesek részére, hogy aki még legalább tíz évig törleszt változó kamatozással, az hosszabb futamidővel fixálhatja a kamatot. Most újra levelet küldenek a bankok.
Az MNB volt alelnökének angolul megjelent könyve a 2008-as válságkezelés menetét idézi fel, különös aktualitását pedig a koronavírus-járványt kísérő visszaesés adja, amikor ismét előáll az évtizedes dilemma: mit tehetnek a jegybankárok a krízis enyhítéséért.
A jegybank ellenőrzése során több hiányosságot is talált a biztosító működésében. Az Aegon mostanra azonban többet is orvosolt ezek közül.
Noha a jogi csatákban eldőlt, hogy közpénz, amit a Matolcsy Györgyék által létrehozott alapítványok kaptak, egyre homályosabb a 270 milliárdos vagyon működése.
A jegybankelnök szerint a magyarországi válságkezelés sikeres, dobogós az unión belül.
A jegybank több problémát, köztük informatikai hibákat is talált a Raiffeisen működésében.
Nyáron egy olyan saját mutatót dolgozott ki az MNB, amiből kijött, hogy Európa legjobb járványkezelése a magyar. Azóta visszacsúsztunk, de a dobogós helyet még mindig tartjuk.
Bár az Európai Unió jogkörén belül működik a fintech vállalkozás, gond esetén nem védi sem a magyar betétbiztosítás, és a jegybanknak sincs jogköre eljárni.
A pocsék nemzetközi hangulat a forint árfolyamának sem tesz jót, ráadásul egy napra van csak a jegybank kamatkörnyezet szempontjából meghatározó egyhetes betéti tendere.
Újabb 400-500 éves időszak elején járunk – magyarázta a jegybankelnök.
Nem a Monetáris Tanács által meghatározott kamatkondíciókkal, hanem az igazgatóság által meghatározott egyhetes betéti tender kamatával avatkozik be a jegybank, ha kell. Ezt egyelőre az alapkamatnál magasabban tartják, és csak az infláció számít.
Továbbra is 0,6 százalék az alapkamat. A befektetők a Monetáris Tanács magyarázatára várnak.
Nem változtatott meghatározó jelentőségű, egyhetes betéti kamatán az MNB, aminek hatására a forint euróval szembeni árfolyama visszaerősödött 365 alá. Ha a Monetáris Tanács pár nap múlva nem tudja megnyugtatni a piacot, úgy a forint tovább eshet.
Miután a kormány elrendelte a veszélyhelyzetet, az MNB nagymértékű készpénzkiáramlást tapasztalt.