Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Nyáron egy olyan saját mutatót dolgozott ki az MNB, amiből kijött, hogy Európa legjobb járványkezelése a magyar. Azóta visszacsúsztunk, de a dobogós helyet még mindig tartjuk.
Minden rekordot megdönt a kórházban ápolt és a lélegeztetőgépen lévő magyar koronavírusos betegek száma, 1750-en meghaltak, az aktív esetszám pedig úgy ugrott meg a egy hónappal korábbi 21 ezerről már 50 ezer fölé, hogy eközben utoljára szeptember 9-én sikerült annyit tesztelni, amennyi az Egészségügyi Világszervezet szerint minimálisan elfogadható. Az átlagos olvasó ebből talán azt a következtetést vonhatná le, hogy valami mintha nem lenne rendben – még jó, hogy a Magyar Nemzeti Bank kiadta a saját elemzését. Azzal a megnyugtató címmel:
Magyarország a dobogón az európai járványkezelésben
A dobogó ebben az esetben azt jelenti, hogy a harmadik legjobb hely a mienk. Ennél jobban csak Németország és Málta áll.
Sok mindennel szokták mérni a világban a járványkezelés sikerességét, az MNB azonban nem egy már meglévő technikát választott, hanem elkészítette a saját Járványkezelési Versenyképességi Mutatóját. Ezzel pedig júliusban Európa első helyére kerültünk, és most is harmadikok vagyunk,
mert ugyan a 100 ezer lakosra jutó betegek és elhunytak száma most már növekszik, de a munkanélküségi ráta alacsony és a mienk Európa leghosszabb hitelmoratóriuma.
Ráadásul a Pénzügyminisztérium olyan államháztartási hiányt vár, ami az európai középmezőnyre jó, és a GDP is csak 5,8 százalékkal esett vissza az első félévben. De a legfontosabb a hitelmoratórium: csupán az, hogy azt meghosszabbították, öt helyezéssel küldte előbbre az országot a listán.
Persze nem csak a gazdaság számít. A jelentés szerint az egészségügyi válságkezelés sikerességét nézve „Magyarország még mindig az európai élmezőnyön belül helyezkedik el”. Ezt úgy hozták ki, hogy a 100 ezer főre jutó betegek és elhunytak számát a járvány kezdetétől számítják, így aztán azt, hogy a második hullámban Európa egyik legrosszabb helyzete a mienk, ellensúlyozza, hogy az első hullámot viszonylag könnyen megúsztuk.
„A második hullám új kihívások elé állította a nemzetgazdaságokat” – figyelmeztet a jelentés. Mint írják, „elsősorban az esetszámok emelkedése és a válság elhúzódása újabb intézkedések bevezetését teheti szükségessé. A lehetőség azonban továbbra is adott, hogy Magyarország relatív versenyképességi pozíciója erősödjön az Európai Unión belül a járványhelyzet elmúltát követően”.
Mi is elkészítettük a saját grafikonunkat, ez annyira szép képet már nem mutat:
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.
A miniszterelnök elsősorban Ukrajna ellen hangolt a péntek reggeli rádióinterjúban.
Az elmúlt években némileg átrendeződtek Adnan Polat magyarországi befektetései.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.