Azeri olajmezőben vett részesedést a Mol
A Mol tulajdonába került az Azeri-Chirag-Gunashli olajmező 9,57 százalékos, illetve a Baku-Tbiliszi-Ceyhan csővezeték 8,9 százalékos részesedése. A BP szerint 3 milliárd hordó termelhető ki innen.
A Mol tulajdonába került az Azeri-Chirag-Gunashli olajmező 9,57 százalékos, illetve a Baku-Tbiliszi-Ceyhan csővezeték 8,9 százalékos részesedése. A BP szerint 3 milliárd hordó termelhető ki innen.
Az elitképzőt fenntartó alapítvány akkora indulótőkét kap, mint a hússzor több diákot oktató Corvinus Egyetem.
A Mol igazgatósága a jelenlegi bizonytalan helyzetben nem javasol idén osztalékkifizetést. A Corvinus Egyetemet pedig éppen ebből tervezték finanszírozni.
Úgy terveznek a Molnál, hogy egy hosszabb ideig tartó válságot is át tudjon vészelni a cég.
Első körben kórházaknak, hulladékkezelőknek, közüzemeknek és önkormányzatoknak szállítanak belőle, kereskedelmi forgalomba később kerülhet.
A két másik nagy autómegosztó szolgáltató után a MOL Limo is árat csökkentett.
Egyszer használatos kesztyűk, ingyenes vécéhasználat, papírpoharak és home office – egyebek mellett így védekeznek a koronavírus-fertőzés ellen a nagy olajcégek Magyarországon.
A Katasztrófavédelem szerint egy hulladékmegsemmisítő melletti raktárban csaptak fel a lángok.
Víztechnológia, hulladék- és műanyagújrahasznosítás valamint fenntartható energiatermelés lesz a kutatások középpontjában, de a turizmus mellett a jövő városainak fejlesztésén is dolgoznak majd várhatóan 2023-tól.
Idegesek a befektetők a járvány miatt, de pánikról egyelőre nincs szó. Magyarország GDP-növekedése 0,5 százalékpontnál is többet lassulhat a pesszimista forgatókönyv szerint.
A különleges üzemanyag nagyteljesítményű sportkocsikba való és csak néhány hazai kúton kapható.
Nagy hajrával decemberben százmilliárd forint fölé ment a 2019-ben megítélt munkahelyteremtési támogatások összege, ami újabb rekord. Egy munkahely átlagosan 16 millió forintjába került az adófizetőknek. A sorból messze a Mol lóg ki leginkább, amely munkahelyenként 68 milliót kapott, összesen 11 milliárdot.
A zágrábi kormány heteken belül ajánlatot tesz erre.
Megsértette az EU tisztességes tárgyalásra vonatkozó normáit a zágrábi bíróság a Mol és a volt horvát miniszterelnök elleni per során – erre jutottak a szakértők, akiket Hernádi Zsolt ügyvédei kértek fel az eljárás megvizsgálására.
Mostanra jutnak el odáig a horvát bíróságok, hogy a 2009-es Mol–INA ügyben elsőfokú ítéletet hozzanak.
A Mol 100 százalékos tulajdonrészt szerzett a németországi székhelyű, műanyag-újrahasznosítással foglalkozó Aurorában. „A tranzakció révén a Mol megerősíti pozícióját az újrahasznosításra épülő műanyag termékek piacán, valamint erősíti autóipari beszállító pozícióját is” – írja közleményében a magyar olajmulti.
Oroszország Magyarországot kárpótolta elsőként azért, hogy áprilisban szerves klórvegyületekkel szennyezett olaj érkezett a Barátság kőolajvezetéken Európa felé. Orosz források szerint Budapest már meg is kapta a pénzt.
Energiaipari cégek és autógyárak állnak a HVG Top 500 listájának élén.
Több mint 461 milliárd forintot adott ki a Mol a Chevron részesedéséért.
Kedd délután tart a Mol és a Lukoil aláírási ceremóniát, a Reuters szerint a tavaszi olajszennyezés utáni kártalanításról állapodhattak meg.