Természetvédelmi területen fúrna kutat a Mol az Őrségben
Ha elkezdik az Őrségi Nemzeti Parkba tervezett Mol-kőolajkút munkálatait, azt két turistaútvonalról is látni lehetne majd – aggódnak a helyiek.
Ha elkezdik az Őrségi Nemzeti Parkba tervezett Mol-kőolajkút munkálatait, azt két turistaútvonalról is látni lehetne majd – aggódnak a helyiek.
Azt eddig is tudni lehetett, hogy a következő években a napi fogyasztási cikkek irányába terjeszkednének, most újabb részleteket árultak el a HVG-nek.
Az beruházás környékén hamarosan indul a bontás. Az építkezésre állami támogatást is kapnak.
A nagy olajtársaságok haladnak a korral, és már messze nem csak benzint és gázolajat, hanem adott esetben akár villamos energiát is kínálnak a vásárlóknak. Jövünk a magyarországi piaci körképpel.
Pay&Go lesz a neve az önkiszolgáló benzinkútoszlopoknak a Molnál.
Kutatás-fejlesztési cégbe szállt be kockázatitőke-alapjával Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója.
Az olajcég és az állami MFB Invest tőkealapja az egzotikus termékek feldolgozására alapított vállalkozást.
Egyetlen csepp használt étolaj akár ezer liter élővizet is elszennyezhet, így nagyon fontos, hogy ne a lefolyóba öntsük a veszélyes hulladékot.
Akkora holdingot szervez a Mol a körforgásos gazdaság kiaknázására, hogy a Gazdasági Versenyhivatalnak is be kellett jelenteni az összefonódást.
Kisajátítás és az uniós előírások áthágása is belefér annak érdekében, hogy a kormány az évi több százmilliárdos üzleteteket, a mobilfizetést és a hulladékgazdálkodást koncesszióba adja kedvezményezettjeinek.
A HVG kérdésére az olajipari vállalat nem zárta ki, hogy induljon a több százmilliárd forintot megmozgató koncessziós jogért a hulladékgazdálkodásban. Ezzel egy újabb ágazatban tudna meghatározó szerepet betölteni a Mol.
A klímaváltozással magyarázta Hernádi Zsolt a cégcsoport új célját, amiben az újrahasznosítás is alapvető lesz. Egy nappal korábban derült ki, hogy elveszi a kormány az önkormányzatoktól a hulladékgazdálkodási feladatokat, hogy koncesszióba adja.
A Rahimkulov fivérek cégének a vagyona 540 milliárd forint körül lehet.
Elkészült a HVG Top 500-as listája 2019 legnagyobb árbevételű magyar cégeiről. Ahogy a lista történetében egyetlen alkalmat kivéve mindig, ezúttal is a Mol lett az első, de a legnagyobb előrelépést a második helyen álló Audinál láthattuk.
Egyre többen megtapasztaljuk, mennyivel kényelmesebb online, akár egy fotelben, laptoppal az ölünkben intézni a vásárlásainkat. Nincs ez másként a vállalatokkal sem, a beszerzés digitalizálása számukra is kézzelfogható előnyökkel járhat, a járványhelyzet pedig csak még jobban ráerősített ennek szükségességére.
Bizonytalanságokat hozhatnak a következő hónapok a társaság számára – közölték harmadik negyedéves gyorsjelentésükben.
Gulyás Gergely miniszter korábban úgy fogalmazott: a reptér visszaszerzése helyes célkitűzés.
A hotelban elszállásoltak között is vannak olyan építőmunkások, akik érintettek a tiszaújvárosi tömeges fertőzésben.
Korábban még sokkal kevesebb fertőzöttről számolt be a polgármester.