Az európai vezetők egyelőre csak óvatoskodva hápognak a Trump-vámokra
Senki sem akar elhamarkodott lépéseket tenni, amivel súlyosbítanák a globális krachot.
Senki sem akar elhamarkodott lépéseket tenni, amivel súlyosbítanák a globális krachot.
A hitelminősítő egy héten belül másodszorra rontotta le előrejelzését.
Az Egyesült Államok valóban több árut importál az Európai Unióból, mint amennyit exportál oda, de ez nem jelenti az amerikai gazdaság kihasználását. Ráadásul Donald Trump a szolgáltatásokat teljesen kihagyta a képletből, pedig azok legalább olyan fontos részét jelentik a nemzetközi kereskedelemnek, mint az áruk, és ebben már az USA mérlege is kedvezőbb.
Laura Loomer korábban már többször is annyira túltolta az elmebajt, hogy még a keményvonalas trumpisták is igyekeztek elhatárolódni tőle.
A sportolónő arra hivatkozva utasította el a vívást, hogy az egy női torna, míg az ellenfele férfi.
A további kilátások is sötétek.
Ugyan hivatalos indoklás nem érkezett rá, de a Direkt36 újságírója úgy tudja, hogy amerikai cégek jelezték, hogy a szankciók miatt nem tudnak technológiát (sem hardvert, sem szoftvert) szállítani olyan állami intézményeknek, amelyek Rogán irányítása alatt állnak.
Amióta beiktatták, több szövetségi bíró is volt, aki fellépett egy-egy intézkedéssel szemben, magára haragítva ezzel az elnököt, és Elon Muskot is.
Ehhez képest a Norfolk-sziget 29 százalékos sarcot kapott Donald Trumptól.
Marci Shore, a Yale Egyetem neves eszmetörténész-professzora férjével, a szintén a Yale-en tanító történész Timothy Snyderrel és a filozófus Jason Stanley-vel együtt úgy döntött: kivándorol Kanadába, mert nem szeretne a trumpi Amerikában élni.
A Fehér Ház szerint nincs már köztük kereskedés, pedig – szankciók ide vagy oda – az áruk még mindig áramolnak.
A washingtoni miniszter szerint az európaiak utálják az amerikai marhákat, mert azok gyönyörűek. A világ országai azért érdemelnek amerikai vámokat, mert nem vásárolnak eleget az USA-ból.
Az amerikai kormány logikája szerint a Heard-sziget és McDonald-szigetek pingvin- és fókakolóniája, valamint Jan Mayen állatvilága is lehúzza az USA-t, így a jövőben nekik is megdrágítják az amerikai termékek importját.
Hogy lesznek-e megtorló intézkedések, arról a kereskedelmi miniszter sejtelmesen nyilatkozott.
Az amerikai elnök azt mondta, még kedvesek is voltak, mert az új vámjaik a kereskedelmi partnerek vámjainak mintegy felét teszik ki. De a Trump-kabinet máshogy számolja a vámokat.
Kína nem minden alap és előjel nélkül készül a kereskedelmi háborúra, pedig az amerikai beruházásaik arányaiban elenyészőek.
Az utolsó pillanatban sem tiszta, pontosan milyen viszontvámrendszert fog bejelenteni magyar idő szerint szerda este Donald Trump amerikai elnök. Közgazdászok mindenesetre lemodellezték a legrosszabb forgatókönyvet, aszerint a vámok még nagyobbak lehetnek, mint amelyek tovább súlyosbították a nagy gazdasági világválságot és világkereskedelmi féket, GDP-krachot és inflációvágtát hoztak. De ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, az egész világnak Trumppá kellene válnia.
Egy fehér házi tisztviselő szerint a tanulmány arra az esetre készült, ha a grönlandiak önként megszavaznák az USA-hoz való csatlakozást.
Susan Crawford megválasztásával maradt a demokrata többség a wisconsini legfelsőbb bíróságban.