Volt kulcsa, de inkább szétverte az albérlete ajtaját
Szép nagy lyukat nyitott ököllel a garázda.
Szép nagy lyukat nyitott ököllel a garázda.
A statisztikák szerint a 25 és 34 év közötti magyar fiatalok az európai átlagnál később költöznek el otthonról.
Sokan nem az állandó lakóhelyük közelében találnak munkát, így mind a munkáltató, mind az alkalmazott számol a lakhatás támogatásával. Milyen költséget, adminisztrációt jelent a munkavállaló lakhatási költségeinek megtérítése? Az Adózóna utánajárt.
Megállapodtak az uniós tagországok vezetői az EU-költségvetésről, de az Európai Parlament közölte, hogy vétózhat, ha nem módosítják; a főszerkesztő menesztése után tömegével mondtak fel az Index újságírói; elkezdődött az új albérletszezon. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Elékezett július közepe a felvételiző diákok szeme a ponthatárokra szegeződik. A szülők pedig idén is választás elé kerülnek: vásároljanak, vagy béreljenek lakást gyermeküknek az egyetemi évekre? A Bankmonitor.hu szakértői utánajártak, hogy mikor melyik megoldás lehet pénzügyileg a jó döntés.
Ingatlanpiaci szakértők szerint sok egyetemista kivár és addig nem köt lakásbérleti szerződést, amíg ki nem derül, hogyan folytatódik az oktatás a felsőoktatási intézményekben szeptembertől. Az árak – nem csak a járvány miatt – csökkentek, és a nagy kínálat miatt még tovább csökkenhetnek. Eközben kollégiumi férőhelyből nemhogy több, kevesebb lett.
Merőben más lesz a most induló albérletszezon, mint az eddigiek.
A szállodák és a lakástulajdonosok is megérzik az online szálláskínáló térnyerését.
Sokkolta a járvány az albérletpiacot, ami nemcsak a bérleti díjak csökkenését okozta, de a tulajdonosok is rendkívüli engedményeket biztosítottak a bérlőik számára – áll az ingatlan.com elemzésében.
A bérlőket adókedvezménnyel társuló munkáltatói támogatással segítenék.
Május első felében lehetett még viszonylag olcsón albérlethez jutni Budapesten, utána már korrigált a piac.
Elég nyilatkozatot tenni, és hatályban marad a lejáró bérleti szerződés.
Bár az elmúlt időszakban az ország egyes területein jelentősen drágult a lakásbérlés, az összkép még mindig nem tragikus, hiszen a fizetések még nagyobb arányban nőttek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne jelentene az elvártnál nagyobb terhet a rezsi.
A márciusi sokkhatás után egyértelműen életre kelt a budapesti albérletpiac, ám az árcsökkenés nem állt meg – derül ki a Rentingo.com adataiból.
Több százezer embert nem érnek el a kormány mentőintézkedései. Hiába van hiteltörlesztési és kilakoltatási moratórium, ha például albérletben élő emberek tömegeinek kell a lakástulajdonosukkal egyezkedniük. De a legszegényebbek közül is segítség nélkül maradnak azok a százezrek, akik előrefizetős mérőórát használnak, vagy akik uzsorahitelt vettek fel.