Megvizsgálták 258 folyó vizét a tudósok, elkeserítő eredményre jutottak
Az angliai Yorki Egyetem kutatói szerint a Föld folyóinak jelentős része tele van a gyógyszergyártásban használt vegyületekkel.
Az angliai Yorki Egyetem kutatói szerint a Föld folyóinak jelentős része tele van a gyógyszergyártásban használt vegyületekkel.
Szakértők szerint azonnal vissza kell fogni az antibiotikumok nem megfelelő, túlzott használatát és új antibiotikumokat kell kifejleszteni.
A kutatók vizsgálata szerint mintegy 200 évvel ezelőtt alakult ki a sünök bőrén az a szuperbaktérium, amire nem hat az antibiotikum.
Folyamatosan csökken az állatoknak adott antibiotikumok mennyisége az Európai Unióban, de nyugtalanító értéket is találni az adatokban.
A valaha készült legjobb felbontású és legélesebb baktériumfotó segíthet feltárni az antibiotikumoknak ellenálló kórokozók legtámadhatóbb pontjait.
Érdekes megállapításra jutottak amerikai kutatók az eddigi legnagyobb, a témához kapcsolódó vizsgálat eredményeit összegezve: sok esetben elkerülhető, de legalábbis elhalasztható lehet a műtét vakbélgyulladás esetén.
A Szegedi Biológiai Kutatóközpont kutatói olyan új antibiotikum-molekulákat fejlesztettek ki, amelyek az eddigi laboratóriumi vizsgálatok alapján hatásosak lehetnek az MRSA-fertőzéssel szemben.
Az antibiotikumoknak ellenálló baktériumokkal szemben lehetne majd bevetni az úgynevezett antivitaminokat, amelyek csak egy-egy atomban térnek el a baktériumok számára is fontos vitaminoktól.
Nem csupán generációról generációra terjedő megnyugtató módszer a mézes tea ivása megfázás és torokfájás esetén, a méznek valódi gyógyító hatása lehet, mellékhatások nélkül – mondják az Oxfordi Egyetem szakemberei
Radikálisan csökkentené az Európai Bizottság a növényvédőszereket és a haszonállat-tenyésztésben és az akvakultúra során használt antibiotikumokat.
Az elmúlt évtizedek egyre komoly problémájává vált, hogy a természetbe bekerülő antibiotikumok miatt egyre ellenállóbb baktériumok fejlődnek ki. A kínai tudósok viszont kidolgoztak egy eljárást, ami segíthet kitakarítani a környezetet.
Francia kutatók fedezték fel a kapcsolatot a klímaváltozás és a tengeri élőlények antibiotikummal szembeni ellenállóságának csökkenése között. Ez számunkra is rossz hír.
A Pénzcentrum szerint a koronavírus járvány terjedésének tömeges megbetegedési fázisára készülnek.
A francia kutatók a korábbi kínai beszámolókra támaszkodva végeztek kísérletet a koronavírusos betegeken, és úgy tűnik, két gyógyszer kombinációja valóban hatékony lehet a vírus ellen.
Nem is tudjuk, mennyi élelmiszerrel vihetünk be a szervezetünkbe antibiotikumot. Nemcsak az átláthatóságot biztosítja, de kritikus szerepet tölthet be a kitörő járványok, élelmiszerfertőzések és az élelmiszerbiztonság terén is a blockchain alapú nyomon követés, amelyben világszerte élen egy jár egy magyar cég.
Gyakran szükségtelenül tág spektrumú antibiotikumot adnak az orvosok a betegeknek, ami súlyosabb mellékhatásokkal, a rezisztencia gyorsabb kialakulásával jár.