Orosz diplomatákat utasított ki Németország, Lengyelország és Svédország
Tovább romlik a viszony az Unió és az oroszok között.
Tovább romlik a viszony az Unió és az oroszok között.
Orbán Viktor szárnysegédjeként Szijjártó Péter lassan egy évtizede ügyködik azon, hogy a külügyben dolgozók a „partraszállás” mámorában asszisztáljanak ahhoz, hogy szélsőjobbos politikusokkal pacsizzon, diktátorokhoz törleszkedjen és pénzmosodákban sürgölődjön.
Az egyesült államokkal egyezett meg arról Marokkó, hogy helyreállítják a diplomáciai kapcsolataikat Izraellel. Benjamin Netanjahu is üdvözölte a döntést.
Montenegró szerint becsmérelte az országot a szerb Vladimir Bozovic. A kiutasításra válaszul kellett elhagynia Tarzan Milosevic montenegrói nagykövetnek Szerbiát.
A magyar miniszterelnök kitüntette David B. Cornstein távozó amerikai nagykövetet.
A New York Times uniós forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a Roszatom volt vezérigazgatója is érintett.
Most valahogy nem olyan fontos a keresztényüldözéssel szembeni kiállás?
Magyarország és a Kirgizisztán ötvenmillió dolláros fejlesztési alapot hoz létre.
43 másik ország vezető diplomatája megtette ezt, köztük az amerikai, a brit, a német és a francia, valamint az Orbán-kormánnyal kiemelten jó viszonyban lévő szlovén, cseh és izraeli kabinet helyi misszióvezetője is.
Magyarország az amerikai jelöltet, Donald Trump elnök kabinetfőnök-helyettesét, Chris Liddellt támogatja az OECD főtitkári pozíciójáért zajló versenyben - közölte vasárnap Szijjártó Péter.
Interjúban magyarázta Oroszország külpolitikáját Szergej Lavrov külügyminiszter. Szerinte az orosz lépéseknek nincs alternatívájuk.
Az orosz külügyminiszter az állami tévének adott interjút, hogy biztosítsa a választókat: a Kreml bizony lesöpri a válláról az uniós szankciókat, de azért megtorlás is lesz.
Ritka alkalom szokott lenni külföldi diplomaták bekéretése, és akkor sem feltétlenül verik nagydobra. A Szijjártó Péter vezette magyar külügyminisztérium mégis feltűnően sokszor él vele. Az elmúlt években a legtöbbször a kormányt ért kritikák miatt csuklóztatták a nagyköveteket, de akadt pár súlyosabb ügy is. A mostani német ügy nem az.
Pedig nem is gyerekek voltak, hanem fiatal férfiak, és a gesztus egészen másról szól.
A beismerésnek az Egyesült Arab Emírségek és Izrael békemegállapodása alapozott meg.
Osztrák, svájci, finn, svéd lapok kaptak a fenyegető hangnemű üzenetekből, mivel korábban kritikusan írtak a magyar felhatalmazási törvényről.
A külügyi tárca vezetője úgy látja, hogy folytatódnak a Magyarország ellen intézett megalapozatlan, politikailag motivált támadások.
Málta hivatalosan is elnézést fog kérni Németországtól a lemondott nagykövet Facebook-bejegyzése miatt.