#élelmiszeripar


„Meg lennék lepve, ha nem kínálnánk mindenkinek italokat”

A foci és a zene is szenvedélyes érzelmeket tud kiváltani az emberekből, évek óta azon dolgozunk, hogy összekössük a nagyszerű sport- és kulturális pillanatokat, idén például a The Killers fellépésével – mondta lapunknak a PepsiCo nemzetközi italdivíziójának vezérigazgatója. Eugene Willemsent egyebek mellett arról is kérdeztük, mire számít a magyarországi kormányváltás után.


Az időjárás jobban befolyásolja a sörfogyasztást, mint a focivébé – interjú a Borsodi Sörgyár vezetőjével

A kötelező palackvisszaváltási rendszer (DRS) komoly kihívást jelentett minden gyártónak, így a Borsodinak is. Ma már egyébként az alumíniumdobozos kiszerelés viszi a prímet. Egyebek mellett erről beszélt a HVG-nek Vuleta Zsolt, a cég ügyvezető és kereskedelmi vezetője, aki elárulta azt is, hogy mik a slágertermékek, mit várnak a labdarúgó világbajnokságtól.


Változtatni kellene a kötelező visszaváltás rendszerén – interjú a Coca-Cola HBC magyar vezetőjével

Az új kormánytól kiszámítható gazdaságpolitikát vár el Kovács Ágnes. A Coca-Cola HBC ügyvezető igazgatójával abból az alkalomból beszélgettünk, hogy harminc éve kezdte meg működését a cég dunaharaszti gyára. A szakember arról is beszélt, valójában mennyi állami támogatást kapott a CCHBC – amely a Fidesz-kormány első stratégiai partnere volt – a gyártáshoz.





„Sok tennivaló lesz április után, de nem politikai érdekek mentén, mint most” – interjú Bóna Szabolccsal, a Tisza agrárszakértőjével

Hiányzik az erős feldolgozóipar, kiugróan magasak az áram- és gázárak, az innovációk elmaradnak, a képzést leépítették – sorolja a HVG-nek adott interjúban Bóna Szabolcs, a Tisza szakértője, hogy milyen nehézségekkel küzd a kormány miatt a magyar agrárium. Az egyéniben Győr-Moson-Sopron megye 3-as körzetében induló politikus beszélt arról, miként adnának lendületet a gazdálkodóknak, de arról is, hogy prosperáló cég vezetőjeként miért szállt be a politikába.







A „hugyos homoktól” különleges magyar tormáért egész Európa sorban áll, de épp a lényeg hiányzott az igazi sikerhez

A hajdúsági „hugyos homok” aranya a torma: tucatnyi faluban, több száz gazda termeli meg itt az európai fogyasztás háromnegyedét. Eddig azonban inkább csak elszállították a válogatott gyökereket, feldolgozással szinte senki nem próbálkozott, pláne nem nagyüzemi szinten. Egy vállalkozás most megpróbálkozik a lehetetlennel, náluk jártunk Újlétán.



zCast: Zöldre mosás az ebédlőasztalon – hogyan ismerjük fel, ha szó szerint meg akarnak etetni a fenntarthatósággal?

A greenwashingról biztos, hogy hallott, de belegondolt abba, hol találkozhat vele a leggyakrabban? A sarki kisboltok vagy szupermarketek polcain. Hogyan ismerhetjük fel, mit tehetünk fogyasztóként, és mit kellene tenniük a cégeknek, hogy hitelesen állíthassák, valóban a lehető leginkább fenntartható forrásból és módon kerül asztalunkra a mindennapi betevő? A zCast idei ötödik adásában rendet vágunk a zöld logók, plecsnik és a tojásdobozok boldog tyúkocskái között.