Profi hackercsapat támadja a WHO szervereit
Megkétszereződtek az Egészségügyi Világszervezet ellen irányuló hackertámadások, mióta a WHO nagyobb figyelmet fordít a koronavírus elleni küzdelemre.
Megkétszereződtek az Egészségügyi Világszervezet ellen irányuló hackertámadások, mióta a WHO nagyobb figyelmet fordít a koronavírus elleni küzdelemre.
Elgondolkodtató adatot közölt az FBI az idei RSA 2020 biztonsági konferencián. A Szövetségi Nyomozó Iroda azt vizsgálta, mennyit fizettek az áldozatok az elmúlt hat esztendőben a ransomware-ek íróinak.
Az Android fejlesztői 2019-ben már nem adtak ki biztonsági frissítést az Android 7.0-nál régebbi operációs rendszert futtató eszközökre. Ez azért komoly probléma, mert jelenleg a világ összes androidos készülékének 42,1 százalékán fut ennél sokkal régebbi szoftver.
Valójában már egy évvel korábban felfedeztek egy olyan sebezhetőséget, ami sok millió androidos telefont tett és még most is tesz kiszolgáltatottá.
Okostelefonokat, okosórákat, játékkonzolokat, laptopokat "vett" főleg.
Csak a héten derült fény arra az internetes átverésre, ami januárban vett ki egy igen komoly összeget Puerto Rico zsebéből.
Tulajdonképpen semmi meglepő sincs abban, hogy a hackerek kihasználják az emberek félelmét, ezúttal például a koronavírustól. Nem érdemes ezért például a koronavírus ellenszerét vagy megelőzését hirdető e-mailek csatolmányaira vagy linkjeire kattintani.
Érdemes telepíteni a WhatsApp legutolsó, asztali környezethez kiadott frissítését, ugyanis súlyos biztonsági hibát javít.
A helyi hatóságok szerint még Budapesten volt Rui Pinto, amikor átadták a Lunda Leaks anyagait.
Bombasztorit hoz a The Guardian: a brit napilap technológia rovata arról ír, hogy két éve ügyes trükkel meghekkelték az Amazon-tulajdonos Jeff Bezos mobilját, amelyhez egy videóba rejtett ártalmas kódot használtak. A felvétel a szaúdi olajmonarchia trónörökösének telefonszámáról érkezett.
Egy honlapról lehetett letölteni a kalózadatokat.
Ma már elvárjuk (és el is várható), hogy akkor se kelljen nélkülöznünk az internetet, ha éppen úton vagyunk. Ebben már a nyilvános wifi-hálózatok is segítenek, és éppen ezekkel kapcsolatban osztotta meg aggályait az FBI portlandi irodája szokásos heti tech-tanácsadásában.
Három kiberbűnöző éveken át lopta az áldozatok pénzét a GozNym nevű program segítségével. Több mint 41 ezer számítógépet fertőztek meg.
Egy nagy telefontokgyártó annak járt utána, mely alkalmazások és mobilmárkák a hackerek első számú célpontjai.
Eltartott pár percig, amíg a nebraskai Krcilek-család tudatáig eljutott, hogy egy ismeretlen férfi feltörte wifi-hálózatukat, és társalogni kezd velük.
A karácsony közeledtével ötven százalékkal emelkedett meg az adathalász próbálkozások száma.
A Telekom rendszerét feltörő férfinak 600 ezer forintot kell fizetnie.
Semmilyen adathoz nem fértek hozzá a hackerek a kormánypárt szerint.
A Google globálisan több mint 12 ezer felhasználót figyelmeztetett az év harmadik negyedévében, hogy kormányzati támogatású hackelési kísérletek történtek fiókjuk ellen.
Egy védelem nélküli adatcsomag hever egy Google által üzemeltetett szerveren, benne sok tízmilliónyi telefonszámmal, valamint közösségi oldalakhoz tartozó jelszóval és felhasználónevekkel.