Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A megkérdezettek 89 százaléka állítja: bérük növekedése nem követi az infláció rohanását.
Az infláció gyors emelkedése miatt egyre több cég jelenti be, hogy egyszeri, nagy összegű juttatást ad a dolgozóinak, ám a Publicus felmérése szerint – amelyet a Népszava publikált – ezek csupán egyszeri, meghatározott időre szóló kifizetések, nem épülnek be az alapbérbe.
A kutatás szerint ez azért van így, mert az egyre növekvő energiaárak miatt és az egyre kiszámíthatatlanabb gazdasági környezetben a vállalatok többsége nem mer hosszú távra elköteleződni. A felmérés azt mutatja, hogy a dolgozók negyede kap vagy kapott év közben az infláció miatt béremelést, ugyanakkor kevesebb mint ötödüknek emelkedett a fizetése az év elején és év közben is.
Az alkalmazottak 70 százaléka nem kapott év közbeni béremelést, 41 százalékuk pedig nem is számít arra, hogy bármivel is ellentételezik számára az inflációt. A foglalkoztatottak 42 százalékának bérét ráadásul már az idei év elején sem emelték, további 6 százalékuknál pedig csak év közben került erre sor.
A felmérésben megkérdezettek 89 százaléka véli úgy, hogy fizetésének növekedése nem követi az árak emelkedését. Ezen belül 13 százalékuknak nőtt ugyan valamennyire a fizetése, de az árak emelkedésével annak mértéke nem tartott lépést.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.