Váratlan fordulat? Már júniusban jöhet a Facebook saját pénze
A korábbi pletykák szerint 2020-tól lehetne fizetni a Facebook által fejlesztett kriptopénzzel, a GlobalCoinnal, ám most úgy tűnik, Zuckerbergék hamarabb szeretnék elindítani a dolgot.
A korábbi pletykák szerint 2020-tól lehetne fizetni a Facebook által fejlesztett kriptopénzzel, a GlobalCoinnal, ám most úgy tűnik, Zuckerbergék hamarabb szeretnék elindítani a dolgot.
Az eddigi titkolózás után most már konkrétumok is kiderültek arról, mikor érkezhet majd meg a Facebook saját fizetőeszköze.
Megjósolhatatlan, meddig kúszik a legismertebb kriptovaluta árfolyama a jövőben, de racionális gondolatmenetekkel levezethető, miért növekszik majd az árfolyam a következő évek során.
Nagyjából 7000 BitCoint sikerült rövid idő alatt ellopniuk azoknak a hackereknek, akik a Binance rendszerét szemelték ki maguknak.
Feléled a tetszhalálból a HTC: nemcsak egy újabb blockchain mobillal, hanem különleges, kijelzős 5G wifi routerrel is készül piacra lépni.
Egy friss jelentés szerint a hackerek – akik januártól márciusig fértek hozzá a böngészős Outlook-felhasználók leveleihez – milliókat lophattak az áldozatoktól.
Névtelenséget kérő facebookos források szerint Mark Zuckerbergék egy 50 fős mérnökcsapatot állítottak rá arra a projektre, amelyben saját kriptovalutát fejlesztenének a platform számára.
Saját pénzgenerátorként működtethető egy spanyol mobilgyártó új telefonja. A koncepció logikusnak hangzik, a bevétel valódi, de azért így is akad némi (árfolyam)kockázat.
Windowsos alkalmazásokról derült ki a napokban, hogy titokban kriptopénzt bányásznak, ezzel titokban lekötik a megfertőzött számítógépek erőforrásait. Nyolc appról van szó, amelyeket azóta már eltávolítottak az alkalmazás-áruházból, de eddig is több ezren letöltötték ezeket.
Kanada legnagyobb kriptovaluta-váltással foglalkozó cégének tulajdonosa hirtelen halálozott el, és csak ő ismerte a hozzáférési utat.
A Bloomberg információi szerint hamarosan a pénzügyi szolgáltatások területén is fontos szereplővé válhat a Facebook.
A legújabb hírek szerint a Samsung is csatlakozna a blockchain-világhoz, és elképzelhető, hogy ezt már a Galaxy S10-zel is bizonyítaná.
A blockchain korszakhoz blockchain telefon is dukál. Több cég is bejelentett már ilyen készüléket, azonban a svájci Sirin Labs mobilja az első, amelyik kereskedelmi forgalomba kerül.
A tajvani cég szeretné, ha a játékokhoz kifejlesztett laptopjaik nem állnának "csak úgy" üres járatban, így amikor a játékosok épp nem használják, kriptopénzt bányászna nekik.
Feladta a leckét az antivírus szoftvereknek egy elsősorban kriptopénz-lopásra szakosodott rosszindulatú program, amelyről a szakértők egyelőre nem zárják ki, hogy másba is belekezdhet a számítógépünkön.
Az egyik legnépszerűbb webanalitikai platformot használták fel a hackerek arra, hogy Bitcoint irányítsanak saját számlájukra. Trükkös megoldásuk azonban csak néhány napig működött, hála a példásan gyors észlelésnek és reagálásnak.
Az iskola igazgatója és a helyettese szerette volna kiegészíteni a keresetét, így Ethereum-bányászatba fogott. A zaj és az informatikai rendszer lassulása viszont lebuktatta őket.
A korábban pénzmosásért is elítélt kripto-befektető, Charlie Shrem a Winklevoss fivérek vádja szerint 5000 bitcoint lopott el tőlük még 2012-ben, az abból származó pénzt pedig most kezdte el két kézzel szórni.