Áttörte az álomhatárt a bitcoin, 50 ezer dollár felett kereskednek a kriptopénzzel
Piaci értéke halad az ezermilliárd dollár felé.
Piaci értéke halad az ezermilliárd dollár felé.
A kriptopénzek gyerekbetegségei ellenére a piac most boldog, méghozzá jó okkal.
A Lazarus csoport mögött a phenjani hírszerzés állhat.
Másfél milliárd dollárért vásárolt a kriptodevizából a Tesla, és még egy fontos bejelentést tett.
Már rég bitcoinmilliárdos lehetne egy amerikai programozó, ha nem veszti el a digitális pénztárcájához tartozó jelszót.
Simon Byrne az ethereum kriptovalutát bányássza a méregdrága GPU-kkal. Amikből egy seregnyivel rendelkezik.
Libra helyett Diemnek kell majd nevezni a Facebook által megálmodott pénznemet. Már amikor nevezni kell majd valahogy, a bevezetés ugyanis egyelőre csúszik.
Ha a svájci szabályozó áldását adja rá, úgy akár a jövő elején forgalomba kerülhet a Facebook digitális pénze, a Libra. Az újfajta kriptovalutával nem csak a közösségi oldalon lehetne vásárolni.
Egy sorsolás keretében osztott ki még bevezetés előtt álló digitális pénzéből kisebb tételeket a kínai központi bank, hogy ilyen módon is tesztelje az elektronikus jüan háttérrendszerét.
John McAfee a róla elnevezett vírusirtóval vált dollármilliomossá, de az utóbbi években kevésbé pozitív kontextusban került a hírekbe. Most elfogták.
A KryptoCibule nevű kártevő a trükkös fajtából való: ott, ahol munkához lát, a számítógép erőforrásait használva kezd kriptopénzt bányászni.
Amióta létezik bitcoin, azóta számos párhuzamot állítottak az arany és a kriptopénz között - nem véletlenül. Most a Bloomberg merült el a kérdéskörben.
Az amerikai Dresden városának gázerőművét úgy alakították át, hogy ne vesszen kárba a felesleges földgáz. Emiatt most naponta 73 millió forintos pluszbevételük van.
Az amerikai ügyészség szerint Virgil Griffith úgy tartott előadást Észak-Koreában a kriptovalutákról és a technológiáról, hogy arra semmilyen engedélye nem volt.
A bitcoin elképesztő drágulásáról, majd drasztikus értékvesztéséről szóló híreknek köszönhetően a legtöbb ember már hallott a kriptopénzek és egyéb kriptoeszközök világáról. A Bitcoin és társai szerepéről és jövőjéről megoszlanak a vélemények, ahogy arról is, baj-e, hogy ilyen sok energiát emészt fel a bányászatuk.
Számos vállalat még most is kitart a Facebook Libra nevű saját pénzneme mellett, de vannak, akik már felrúgták az együttműködést. Mások pedig, köztük a Twitter, eleve hallani sem akarnak róla.
Kitartott álláspontja mellett szerdai képviselőházi meghallgatásán Mark Zuckerberg, a Facebook közösségi portál elnök-vezérigazgatója, amely szerint a cégnek be kellene vezetnie a Libra nevű globális digitális kriptovalutát.
Újabb, kriptotermékekre fókuszáló telefonnal rukkolt ki a HTC, ezúttal a vékonyabb pénztárcájú felhasználókra gondolván.
A jegybank szerint a Libra miatt csökkenhet a piaci verseny és innováció.
Rövid idő alatt több cég is arról tájékoztatta a Facebookot, hogy ígéreteikkel ellentétben mégsem vesznek részt a Libra digitális pénz megvalósításában. A projekt két kulcsfigurája is távozók közt van. Ráadásul van, aki lopással vádolja Zuckerbergéket.