Kinek vizuális környezetszennyezés, kinek főhajtás Munch előtt az új oslói múzeum
Bár a tavalyi év egyik legvitatottabb új múzeumépülete, mégis méltó a legnagyobb norvég festő, Edvard Munch lenyűgöző életművéhez.
Bár a tavalyi év egyik legvitatottabb új múzeumépülete, mégis méltó a legnagyobb norvég festő, Edvard Munch lenyűgöző életművéhez.
Csodálatos, merész elképzelés párhuzamba állítani Malevicset, az orosz avantgárdot a posztimpresszionista Cezanne-nal – mondja a francia festőzseni dédunokája a dédnagyapja munkásságát is bemutató budapesti kiállításról. HVG-portré.
Egy különlegesen szerveződő baktériumcsoport úgy állt össze a kutatók előtt, mintha a híres festő, Van Gogh alkotta volna őket.
A gerillaművészet netovábbja: a Sao Pauló-i tőzsde előtt egy ideig egy életerős, a Wall Street-ire hajazó bika szobra állt. Az elszálló inflációt és a visszaeső GDP-t viszont jobban szimbolizálja az új alkotás.
Négy év késéssel indult el a hongkongi M+ múzeum, amelynek alapításáról 14 éve, a maihoz képest lényegesen lazább kínai függelmi viszony idején döntöttek.
Georges Seurat, vagy teljes nevén Georges-Pierre Seurat születésének 162 évfordulója előtt tiszteleg ma a Google, aki az egyik legfontosabb francia festő volt.
A hatalmas összeg nem meglepő módon rekordnak számít a múzeum történetében.
Jelentős késéssel, de végre magyarul is megjelent a világ ma élő egyik legjelentősebb művésze, a Lady Gagától James Francóig illusztris rajongótáborral rendelkező, a Szex és New Yorkba is beleírt Marina Abramović önéletrajza: az Aki átment a falon lenyűgöző, zsigerekig hatoló olvasmány.
Geoffrey Huntley ausztrál programozó szerint az, hogy valaki több százmillió forintnyi dollárt képes kifizetni egy mémért, a tulipánláz modernkori megfelelője.
A PIM igazgatója szeretné megélni azt az időszakot, amikor ujjongva olvashatja magyar szerzők tucatjait, de "sajnos, nem ez a helyzet".
Ha nem volna közpénzfüggő a művészvilág, a kultúrharcnak sem lenne értelme – véli a több lábon álló szerző, aki régóta dolgozik a magyar szerzői jogvédő egyesületnek is.
Az Ai-Da nevű robotot még 2019-ben építették az Egyesült Királyságban, hogy a mesterséges intelligencia segítségével új művészeti alkotásokat hozzanak létre.
Egy félreértés miatt a takarítószolgálat lemosta a Cardiff belvárosának szürke oszlopait díszítő street art alkotásokat.
Amikor a dániai Kunsten Múzeum munkatársai kinyitották a dobozt, melyben Jens Haaning alkotó művei érkeztek, meglepődve látták, hogy a képek teljesen üresek. Az alkotónak kölcsönzött tetemes mennyiségű pénzből Haaning „megalkotta” a Fogd a pénzt, és fuss! című műveket.
Egy belga egyetemen azt kérték az IT-osztálytól, hogy az e-mailekben ne szűrjenek meg bizonyos szexuális kifejezéseket, mert ez megnehezíti egy kiállítás megszervezését.
A felejtés homályából és egy raktárból szűk négy hónapra elővillant a Budapesti Történeti Múzeumban Péli Tamás 1983-ban készült monumentális festménye, amelyet a margóra szorított magyarországi cigányság öntudatra ébresztésének szánt.
A művészet elképzelhetetlen a véletlenszerű, a szabálytalan, a váratlan, az irracionális nélkül. Hogy művészeti értelemben ki tekinthető sikeresnek, azt csak a hatás története és a művek időtálló mivolta döntheti el. Vélemény.
Az afgán nők sokat köszönhetnek egy fiatal street art művésznek, aki naponta teszi kockára az életét azzal, hogy egyáltalán kilép az utcára. Amit pedig a falakra fest, az szokatlanul erős vélemény a nőket elnyomó országban. Samszia Hasszani a tálib megszállástól sem riadt vissza, továbbra is hangot ad a nőknek.
A rákospalotai hulladékégető képeit, a szemét megsemmisülését idézi meg különböző budapesti helyszíneken egy új művészeti projekt. A FIREWORKS alkotói azt szeretnék, hogy lássuk, halljuk, érezzük, milyen a szemét megsemmisülése, és ezzel rádöbbenhessünk, milyen sokat termelünk belőle.
Legalább hét munkáról van szó.