szerző:
Arató László (EUrologus)
Tetszett a cikk?

Egy belga egyetemen azt kérték az IT-osztálytól, hogy az e-mailekben ne szűrjenek meg bizonyos szexuális kifejezéseket, mert ez megnehezíti egy kiállítás megszervezését.

„Fallosz. Norma és forma” – ezzel a címmel rendez kiállítást jövőre a belgiumi Genti Egyetem, amely elé azonban a szervezőmunka során nem várt akadályok tornyosultak. A kiállításhoz szükséges erotikus segédeszközök neve, illetve a szervezés során használt kifejezések fennakadtak az egyetem spamszűrőjén. A szervezők azt vették észre, hogy minimálisra csökkent az e-mail-forgalmuk, ezért az egyetem IT-szakembereitől kérték a beállítások módosítását – számolt be a hírről a VRT belga közszolgálati csatorna.

A múzeum munkatársa azt kérte az informatikusoktól, hogy az olyan kifejezéseket, mint például szexuális identitás, pénisz, hüvely, csikló, kéj, fityma, vibrátor, péniszgyűrű, dildó, kezeljék megengedőbben és ne minősítsék káros tartalomnak.

A tárlaton egyébként tudósok és művészek együtt próbálnak választ kapni olyan kérdésekre, mint például „A pénisz szabályozza a szaporodást?” vagy „A fallosz teszi az embert vagy nem?” Mindennek illusztrálására nagy számú segédeszközt, kiállítási tárgyat is gyűjtenek, amelyek beszerzése virtuális akadályokba ütközött.

Kérdéseket tettem fel e-mailekben az orgazmusról, a stimulációról és a rezgéssel stimulált csiklóról. Kiderült, hogy ezek az e-mailek mind a tűzfalban ragadtak

– magyarázta a helyzetet az egyetemi múzeum munkatársa, Lyvia Diser.

A kiállítás nemcsak a péniszről, hanem a női nemi szervekről is szól majd. Valamint a barlangrajzokon, a művészetben vagy a közösségi médiában ábrázolt szexről és reproduktív szervekről. A szervezők azt kérik az IT-soktól, hogy csak a tárlat megszervezésének időszakára finomítsanak az e-mailek szűrésén, utána minden visszaállhat a megszokott rendbe.

A tárlat 2022. március 24-től tekinthető meg és 2023 januárjáig lesz látható.

18

Figyelem! Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!