Több mint egyhavi drágulás után hirtelen zuhanórepülésbe kezdtek a gázárak
Három nap alatt 17 százalékos volt az árzuhanás.
Három nap alatt 17 százalékos volt az árzuhanás.
A trendi csoki egyik összetevője a pisztáciakrém, a TikTokról indult mánia pedig akkora keresletet korbácsolt neki, hogy az alapjául szolgáló magvak – amúgy épp csökkenőben lévő – ára meredeken nőni kezdett, nem kis részben a török piacon hirtelen megjelent spekulánsoknak köszönhetően. A pisztáciafarmerek örülnek, a török fogyasztók meg csak a fogukat szívják az új lendületet kapó élelmiszer-infláció miatt.
Visszatért az amerikai tőzsdére a mémrészvényláz, ezúttal egy lakberendezési áruházláncra spekuláltak, és újra Ryan Cohen milliárdost követték, mint tavaly.
A válság első másfél hetében a forint ugyanúgy mozgott, mint Közép-Európa legtöbb devizája, azóta pedig jól látszik, hogy akkor erősödik, amikor a kormány és az MNB tettrekészséget mutat, és akkor gyengül, amikor hiába várunk lépéseket a magyar gazdaságpolitikától. Arra minden bizonnyal még sokat kell várni, hogy nyugalom legyen a piacokon.
Spekulációikkal befolyásolták a devizapiacot, egyeztették a kereskedelmi stratégiáikat.
Pont akkor, amikor Donald Trump elkezdené komolyan venni Orbán Viktort, Soros György szélhámosnak nevezi az amerikai elnököt. Igaz, a filantróp azzal kapcsolatban szólalt meg, hogy nem hisz az amerikai részvénytőzsde szárnyalásának a tartósságában.
Nagy Márton szerint rengeteg szereplő van az árfolyammozgás mögött, ezért nagyon nehéz őket szétválasztani.
Más manőverekkel viszont keresett a Brexiten.
Főként az új jegybanki vezetés monetáris politikája körüli bizonytalanság miatt egyre masszívabb spekuláció bontakozik ki a hosszú lejáratú magyar állampapírokkal szemben. Matolcsy élezi a nemzetközi helyzetet. Megnéztük, mennyire.
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint Nouriel Roubini közgazdász jelzésére újra megindultak a spekulánsok a forint ellen. A minisztérium közlése szerint ez, és nem Matolcsy múlt heti cikke gyengíti a forintot.