Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Ez az összeg mintegy 60 ezer magyar között oszlik meg.
A március végi statisztikák szerint már majdnem 10 ezer milliárd forint volt a magyar privátbanki szolgáltatók által kezelt vagyon – írja a Portfolio. Mindez azt jelenti, hogy egy év alatt 22 százalékkal, az utolsó negyedévben pedig 5 százalékkal nőtt az ott elhelyezett pénzük összege.
Az OTP, az MBH, a K&H és az Erste privátbankja mellett immár a Raiffeisené is több mint 1000 milliárdos ügyfélállományt kezel.
Mindez azt is jelenti, hogy az egy ügyfélre jutó átlagvagyon már elérte a 166,3 millió forintot, mindez 2013 végén még csak 62,3 millió forint volt, a százmilliós határt pedig 2017-ben lépték át. A lap szerint a mostani gyarapodást a kedvezőbb piaci folyamatok, a tőzsdék jó teljesítménye, illetve a forint erősödése segítette.
A privátbanki ügyfelek száma immár közel 60 ezer fő, a legtöbben az OTP-nél vannak, őket a K&H, majd a MKB/MBH követi.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Egyszerre többet is.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.