Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A román és a bolgár középosztály teteje egyértelműen jobban keres, mint a magyar sorstársaik, a szegények viszont Magyarországon élnek jobban. Az elmúlt néhány évben jelentősen csökkent a magyar előny, több társadalmi rétegben már teljesen el is tűnt.
Szegényebb-e Magyarország, mint Románia vagy Bulgária? Ezt a kérdést több módszertan szerint számolva lehet megvizsgálni, és ha nagy átlagokat nézünk, akkor lassan lemaradunk mindkét országtól. A G7 most azt nézte meg, hogy a társadalom különböző rétegei mennyire részesülnek a fejlődésből, azaz jobban él-e egy szegény magyar, mint egy szegény román vagy bolgár, mi a helyzet a középosztálybeli magyarok és a középosztálybeli románok-bolgárok összehasonlításával, és így tovább.
Romániában leginkább a gazdagok tudtak közelebb kerülni az európai átlaghoz az elmúlt néhány évben, de a közepes jövedelműek helyzete is javult. Románia legszegényebb egyötöde viszont továbbra is nagyon rosszul él, ők az uniós rangsor legvégén maradtak. A bolgár társadalomnak a jobban kereső fele tudott előre lépni európai összehasonlításban 2020 és 2023 között, a leggazdagabb bolgárok vagyona pedig nagyjából megegyezik egy gazdag nyugat- vagy közép-európai vagyonával.
Magyarországon ugyanebben az időszakban sokkal kevesebben jutottak előre, csak a társadalom leggazdagabb 15 százalékának lett érdemben jobb a vagyoni helyzete. Így aztán
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.