szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az ázsiai ország a saját fejlesztésű oltóanyagának megvásárlásához nyújtana segítséget.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Kína kész egymilliárd dolláros kölcsönt nyújtani latin-amerikai országoknak azért, hogy hozzájussanak a Covid-19-betegség ellen kifejlesztendő kínai vakcinához.

A felajánlás a kínai külügyminisztertől érkezett, aki videokonferencián egyeztetett mexikói hivatali partnerével és a latin-amerikai és karibi térség 12 másik országa - Argentína, Barbados, Chile, Kolumbia, Costa Rica, Kuba, a Dominikai Köztársaság, Ecuador, Panama, Peru, Trinidad és Tobago és Uruguay - képviselőjével mexikóvárosi idő szerint szerda este.

Jelenleg összesen nagyjából 150 olyan projekt fut szerte a világon, amelynek a célja a SARS-CoV-2 koronavírus elleni védőoltás kifejlesztése, ebből számos Kínában.

Peking a sajtóban "szájmaszkdiplomáciaként" emlegetett politikája részeként több latin-amerikai országnak is adományozott, illetve adott el orvosi eszközöket, többek között Mexikónak és Venezuelának.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bedő Iván Tech

Hol késik a vakcina? Miért tart ilyen sokáig a koronavírus elleni oltás fejlesztése?

Valójában a munka rekordgyorsasággal zajlik. Ha a jövő év elejére – a Covid-19 betegség megjelenése után nagyjából másfél éven belül – meglenne az oltás, márpedig léteznek ilyen előrejelzések, akkor a tudósok minden eddiginél gyorsabbak lennének. Az ebola elleni oltás például tíz év alatt jutott el a fejlesztéstől az alkalmazásig.