Andrzej Duda 11 percig azt hitte, hogy az ENSZ főtitkárával beszél, pedig orosz telefonbetyárok voltak a vonalban
Az elnöki hivatal is megerősítette, hogy becsapták Lengyelország vezetőjét.
Az elnöki hivatal is megerősítette, hogy becsapták Lengyelország vezetőjét.
Rózsaszín bikiniben tűnt fel Sacha Baron Cohen egy New York-i hotelben, ahová azért érkezett Rudy Giuliani, Donald Trump amerikai elnök személyes ügyvédje, hogy interjút adjon arról, hogyan kezeli a Fehér Ház a koronavírus-járványt.
A Buzzfeed News a kezdetektől fogva nyomon követi és listázza azokat a kamuhíreket, amelyek a George Floyd halála miatt kialakult tüntetéshullám nyomán terjednek. A Twitteren megjelent írások többsége egy rég bevált módszert alkalmaz.
Többféle módszerük is van a csalóknak arra, hogy megpróbálják átverni a felhasználókat a Facebookon és a Messengerben. Most ez utóbbit igyekszik védettebbé tenni a közösségi oldal.
Hiába lövi le az álhíreket a Facebook, a terjesztők találtak egy kiskaput, amivel milliós elérést produkálnak a közösségi oldalon.
A koronavírus-járvány miatt egyre több a vásárlók jóhiszeműségét kihasználó hirdetés, melyekről a közösségi médiában is hírt adnak – gyakran arccal és névvel megszégyenítve a csalókat. Viszont az utóbbi kategóriába soroltak között olyanok is akadnak, akik semmi rosszat nem követtek el.
Újra csalók próbálják megszerezni a gyanútlan felhasználók személyes adatait, ezúttal a NAV nevében ígérnek pénzt. Aki figyelmesen elolvassa a levelet, azonnal észreveheti, hogy kamu e-mailről van szó.
A Facebook kutatói botok segítségével modellezi le, hogyan viselkednek azok, akik a kiskapukat megtalálva játsszák ki a közösségi oldal rendszerét.
Alighanem a koronavírus okozta gazdasági (vész)helyzet sarkallta az álhírgyárosokat arra, hogy újabb átveréssel próbálják meg rászedni a magyar internetezőket. Hogy hányat sikerült, azt nem tudni, de a kapcsolódó “hír” szélsebesen terjed.
Különféle trükköket azonosított a GVH.
Megszaporodtak azok a termékek az Amazonon, amelyekről az eladók azt állítják, képesek végezni a koronavírussal, ezért a cég úgy döntött, ideje közbelépni.
Csalók egy brit lottómilliomos nevével próbálnak a magyar felhasználók adataihoz hozzájutni, mindezt egy hangzatos SMS segítségével.
Egy Josh Pieters nevű youtuber az utóbbi idők talán legnagyobb átverését hozta össze ismertségének köszönhetően, hogy megleckéztesse a gyűlöletbeszédeiről elhíresült Katie Hopkinst.
Internetes csalók mostanra kitalálták, hogyan húzzanak hasznot a világban gyorsan terjedő Vuhan-vírusból. A kórokozó ellen (most még) nincs védőoltás.
A "különleges" szer a prosztatagyulladás ellen ígér hatásos segítséget, de ez nem igaz. A csalók egy magyar egyetem nevét is felhasználták a kampányhoz.
Maxine Waters képviselőt nem először csalta lépre a magát komikusnak nevező páros.
Ezt a volt miniszterelnök állítja magáról.
A kamuhírek szerzői az év minden percét arra áldozzák fel, hogy valótlanságokat terjesszenek, és ez alól az ünnepi időszak sem kivétel. Két most terjedő átveréssel újra az időseket próbálják becsapni.
Van némi valóságalapja, az időzítést és a tálalást figyelembe véve mégis erősen megtévesztőnek tekinthető a népszerű álhíroldalak közül többre is kikerült nyugdíjprémiumot anyag.
Rövid idő alatt több mint 30 ezer weboldalt kapcsoltak a világ 29 országának hatóságai az Europol által összehangolt akcióban. Három embert letartóztattak.