Tele van mikroműanyaggal a tengeri pára, és jön a szárazföld felé
Ami mikroműanyag a szárazföldről a tengerbe jut, annak egy nem elhanyagolható része visszakerül a levegőbe.
Ami mikroműanyag a szárazföldről a tengerbe jut, annak egy nem elhanyagolható része visszakerül a levegőbe.
A túlhalászás és nagyüzemi akvakultúra helyett ajánlott módszerek megoldanák az emberiség élelmezési gondjait, és a fenntartható energiaellátáshoz is hozzájárulnának.
Rendkívül gyorsan fogy az oxigén az óceánokból a felmelegedés miatt, szaporodnak a "halálzónák" – állapította meg a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) jelentése, amely a témában az eddigi legátfogóbb kutatás eredménye.
Hatékonyabb gazdálkodással és több technológiai újítás bevezetésével a jelenleginél hatszor nagyobb mennyiségű élelmet lehetne kinyerni a világ óceánjaiból – állapították meg kutatók, akik az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) halászattal foglalkozó tudományos tanácskozásán ismertették az eredményeiket.
A kutatók által nemrég azonosított közel 200 ezer vírusfaj sokkal több, mint a korábbi kutatásokból ismert összes.
Az óceánok nyelik el a kibocsátott szén-dioxid csaknem egyharmadát, a klímaváltozás nélkülük sokkal súlyosabb lenne. A világ vizeinek is van azonban egy maximális tárolási kapacitása.
A korallzátonyoknak 9-12 évre van szükségük a teljes regenerálódáshoz egy-egy jelentős természeti katasztrófa, például a globális felmelegedés okozta tömeges korallfehéredés vagy pusztító erejű vihar után – állapították meg az ausztráliai Southern Cross Egyetem kutatói.
Egyre kékebb lehet a kék bolygó: a hőmérséklet emelkedésével a világ vizeinek színe is megváltozik egy friss kutatás megállapításai szerint.
Erősödnek az óceáni hullámok a klímaváltozás hatására, ami a jövőben komoly veszélyt jelenthet a part menti településekre - figyelmeztetnek a kutatók a Nature című tudományos folyóiratban publikált tanulmányukban.
Az eddig kalkuláltnál gyorsabban melegednek az óceánok, tavaly rekordot ért el a vízhőmérséklet – állapította meg egy új amerikai–kínai tanulmány. A problémát a légkörbe jutó üvegházhatású gázok okozzák.
Önkéntes búvárok hozzák fel az alapanyagot a felszínre, a termékeket Szolnokon varrják.
Ikerszatelliteket bocsátott kedden Föld-körüli pályára az amerikai űrkutatási hivatal (NASA), hogy a kutatók a segítségükkel vizsgálhassák a bolygó vizeinek folyamatos mozgását és a felszín más változásait.
Egy nagy ámbráscetet találtak holtan a spanyol partoknál, a gyomrában 29 kiló műanyaggal.
Amerikai kutatók érdekes gondolattal játszottak el: mi lenne, ha az óceánokra óriási szélerőművet építenénk? Az első eredmények biztatóak voltak, csakhogy közbejött egy nem is kicsi probléma.
Tavaly már kijött egy egészen hihetetlen adat az óceánok szennyezettségéről, de most egy annál is megdöbbentőbb, tudományos alapú és sajnos teljesen reális előrejelzés készült az ügyben.
A National Geographic összeállításából készült egy ijesztő videó, amely bemutatja, hogyan nézne ki a Föld, ha az összes jégtakaró elolvadna. Ha ez megtörténne, az óceánok és tengerek több világvárost is elpusztítanának.
Az üvegházhatású gázok meleggé, savassá és oxigénhiányossá teszik a világ óceánjait - figyelmeztet egy új, 540 nemzetközi kutató közreműködésével készült jelentés.
A tíz legmelegebb év között volt 2012 globális szinten az átlaghőmérsékletet tekintve – derül ki a Klíma állapota 2012-ben című, 260 oldalas nemzetközi jelentésből.
Egy új analitikai módszer segítségével a Dél-Kaliforniai Egyetem tudósainak sikerült azt a régóta létező feltételezését bebizonyítani, hogy az óceánokban vannak olyan területek, ahol nagy kiterjedésű B-vitamin hiány mérhető.