2025-ben indulhat, 2038-ra érhet el a Neptunusz Triton holdjára a NASA új szondája
A tervek szerint a NASA 2025 októberében indítaná útnak az űrszondáját, amellyel a Neptunusz Triton nevű holdját térképeznék fel.
A tervek szerint a NASA 2025 októberében indítaná útnak az űrszondáját, amellyel a Neptunusz Triton nevű holdját térképeznék fel.
Először sikerült megfigyelni a Földön kívül az úgynevezett légkörfény jelenségét. A kutatók szerint a Marsnál is látható ilyesmi.
Országhatáron belül oldaná meg az űrrakéta-fejlesztést és -építést Ausztrália. Az Eris nevű eszközt a tervek szerint 2022-ben lőnék fel először.
A NASA számára a SpaceX űrhajójával 55 millió dollárba kerül egy űrutazás asztronautánként. Ez rengeteg pénz, de kontextusba helyezve máris érthető, miért mondják szakértők, hogy "olcsó megoldás".
Az 153P/Ikeya-Zhang üstökös igen különleges fajta: a csóvája a Nap–Föld távolság hét és félszerese.
Gyors rádiókitöréseket (FRB-ket) korábban is azonosítottak már a kutatók, de olyat még nem, amelyet brit csillagászoknak sikerült befogniuk.
Történelmet írt Elon Musk cége, a SpaceX: az USA-ban szombaton fellőtték az első olyan, embereket szállító űrhajót, amelyet egy üzleti vállalkozás épített. Ezzel egyben megtört Oroszország közel egy évtizedig tartó űrhajózási monopóliuma.
Ezzel indokolta a magyar külügyminiszter, hogy miért ő foglalkozik az űrrel, amikor felszólalt az Európai Unió űrtevékenységért felelős minisztereinek videokonferenciáján. Megerősítette, hogy az évtized közepén újra embert küldene az űrbe Magyarország, és hogy megkétszerezték a magyar hozzájárulást az Európai Űrügynökség költségvetéséhez.
A földönkívüli élet utáni kutatás eddig főleg nyugati eredményeket hozott, de rövidesen fordulhat a kocka. Még az is lehet, hogy Kínának sikerül az, amire az Egyesült Államok évtizedek óta vágyik.
A nemzetközi partnerek bevonásával megoldódhatnak az Artemis-misszió pénzügyi gondjai. Az új partnerség neve: Artemis Megállapodás.
Kaliforniai tudósok olyan anyagot alkottak, amely parányi mérete ellenére rendkívül kemény. Még a híresen strapabíró gyémántnál is keményebb.
Elhunyt James Beggs, aki az űrsiklóprogram korai éveiben vezette az amerikai űrkutatási hivatalt (NASA). Szívelégtelenség következtében 94 éves korában a múlt héten érte a halál bethesdai otthonában.
Kisebb szomszédaikat felfalva híznak meg a galaxisok egy új kutatás szerint.
Ötven éve, 1970. április 11-én indult útnak az amerikai Hold-program egyetlen sikertelen küldetése, az Apollo-13. A három űrhajós számára egy műszaki hiba után már nem a Holdra szállás, hanem a túlélés lett a cél, s végül sikerült épségben Földet érniük.
Pénteken utolsó alkalommal lesz a Föld közelében a BepiColombo európai-japán űrszonda az előtt, hogy folytatja útját a Naprendszer legkisebb bolygójához, a Merkúrhoz.
Marsi meteoritok elemzése alapján két vízforrás már biztosan található a vörös bolygón.
Japán szakértők a Science című tudományos lapban mutatták be azokat a Ryuguval kapcsolatos információkat, melyekre a Hajabusza-2 japán űrszonda segítségével végzett vizsgálatok során jutottak.
A NASA szakembereinek át kell tervezniük a Gateway nevű űrállomást, amely a tervek szerint kulcsszerepet játszhat az Artemis-misszióban.
Az eddigi legnagyobb felbontású panorámafelvételét készítette el a marsi felszínről az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Curiosity marsjárója.
A Csang'o-4 kínai űrszonda Jáde Nyúl-2 (Yutu-2) nevű holdjárója már 400 métert tett meg az égitest távoli oldalán.