Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Emma Morano az utolsó ember, aki bizonyíthatóan még a XIX. században született: 1899. november 29-én látta meg a napvilágot, így most a 117. születésnapjára készül.
Az idős olasz asszony tudja, hogy sokan kíváncsiak arra, mi a hosszú élet titka. „Járnak ide emberek. Senkit sem hívok, mégis jönnek. Amerikából, Svájcból, Ausztriából, Torinóból, Milánóból… mindenfelől, hogy lássanak” – magyarázta.
S azt is elárulta, ő miben látja a titkot: „Naponta csak két tojást eszem. Meg kekszet. De nem sokat, mert már nincsenek fogaim.” Abban sem biztos, hogy szerdán megkóstolja majd a születésnapi tortáját. „Legutóbb ettem egy kicsit, de aztán nem éreztem jól magam” – mondta.
Emma Morano hét testvérével nőtt fel, mind fiatalabb volt nála, mindet túlélte. Férjét, aki sokszor erőszakos volt vele, még 1938-ban elhagyta, röviddel azután, hogy egyetlen közös gyermekük még csecsemőkorában meghalt. Attól kezdve egyedül él, amíg dolgozott, gyári munkás volt.
Egészen tavalyig egyedül gondoskodott magáról, csak akkor fogadott fel egy gondozót, azt a kis, kétszobás lakást azonban nem volt hajlandó elhagyni, ahová húsz évvel ezelőtt költözött. Bár szellemileg ép, szinte alig hall és a beszéde is nehézkes. Meggyengült látása miatt már a tévét sem tudja nézni, így napjait nagyrészt alvással tölti.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.