Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Érdekes kísérletet tett egy norvég tanár. Tízéves diákjait a közösségi média tudatos használatára igyekszik tanítani, ezért meg akarja mutatni nekik, milyen gyorsan szalad körbe a világon egy feltöltött fénykép. Talán még ő is tanult belőle.
Ida Finquist Berg november 10-én e heti óráira készült. Ahogy a Facebookon írta, az internetbiztonságról szeretne mesélni a 10 éveseknek. Ehhez pedig bizonyítani akarta, milyen gyorsan terjed egy olyan fotó, amelyet minden szűkítési lehetőség használata nélkül, a teljes nyilvánosság számára tölt fel valaki. Azt kérte, az emberek reagáljanak kedveléssel és megosztással a fotóra, és jelezzék, melyik országban élnek. Alább látható a bejegyzés:
Ha valaki nyomon tudja követni a záporozó hozzászólásokat, akkor láthatja, hogy a világ minden tájáról vannak jelentkezők.
Ida néni e heti órájából nem csak a norvég gyerekek tanulhatnak, de mindenki a világon, aki belefut a fényképébe. Talán még ő is meglepődik kísérlete sikerén.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.