Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az anangu törzs hitét sérti, hogy egyesek felmásznak rá.
Az Uluru a helyi anangu törzs szent hegye, a bennszülöttek régóta tiltakoznak a hegymászók és turisták jelenléte ellen.
Az utolsó napon hosszú sorokban kígyóztak a látogatók, az összefüggő sorokban kapaszkodó turisták a Mount Everesten látható jelenetekre emlékeztetnek.
A hegy lezárásáról 2017-ben döntött a helyi nemzeti park. A turisták kitiltásának fő oka a szikla spirituális jelentősége, de környezetvédelmi és biztonsági okok is szólnak mellette. A hegyen az 1950-es évek óta több tucat mászó lelte halálát balesetekben vagy kiszáradás miatt.
Az Uluru egyébként csupán 348 méter magas, viszont veszélyesen meredek és csúszós, emellett igen nagy a forróság a nyári hónapokban.
Nem Ausztrália az egyetlen hely, ahol törzsi hiedelmek állnak a hegyek hasznosításának útjába. Tavaly született döntés arról, hogy a hawaii Mauna Kea hegyen megépítik a világ egyik legnagyobb, harmincméteres átmérőjű távcsővel ellátott obszervatóriumát. A helyiek azonban a hegy szentségére hivatkozva tüntetést és blokádot szerveztek, hogy megakadályozzák az építkezést. (BBC nyomán)
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.