szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A világhírű skót sörfőzde csaknem 300 egykori és jelenlegi munkatársa írta alá azt a levelet, amelyben azzal vádolják James Watt vezérigazgatót, hogy a félelem toxikus kultúráját teremtette meg a cégnél.

Kényelmetlenül és tehetetlenül érezték magukat a női dolgozók James Watt vezérigazgató jelenlétében – állítják maguk az érintettek és több kollégájuk. A skót sörfőzde óriás, a Brewdog vezetőjét egykori és jelenlegi munkatársai is hatalommal való visszaéléssel vádolják. A BBC dokumentumfilmjében többen is megszólaltak a Brewdog amerikai alkalmazottjai közül.

A beszámolóikból kiderült, hogy a menedzserek Watt viselkedése miatt úgy alakították a női dolgozók beosztását, hogy ne kelljen találkozniuk a főnökkel. A női dolgozók tanácsokat kaptak arra, hogy hogyan kerüljék el Watt kéretlen figyelmét. Ha tudták, hogy a főnök érkezik, a nők nem sminkeltek, nehogy felhívják magukra a figyelmét. Az egyik csapos arról beszélt, hogy Watt mindig megbámulta, ezért gyakran elcserélte a beosztását, csak hogy elkerülje őt. Beszéltek arról is, hogy Watt rendszeresen hozott fiatal nőket magántúrákra a sörfőzdébe. „Megmutatta az alkalmazottainak, hogy bármit megtehet, amit csak akar” – mondta az egyik dolgozó.

A Brewdognak világszerte több mint száz bárja és több mint kétezer alkalmazottja van. A budapesti kocsmájuk 2018 végén nyílt, de aztán 2020 szeptemberében bezárt. Csaknem 300 egykori és jelenlegi munkatársa írta alá azt a levelet, amelyben azzal vádolják James Watt vezérigazgatót, hogy a félelem toxikus kultúráját teremtette meg a cégnél.

Watt ügyvédje a BBC-nek azt mondta, a vádak hamisak. A vezérigazgató ugyanakkor nem nyilatkozott a műsornak.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!