Daniel Radcliffe lebénult dublőréről készített dokufilmet

David Holmes egy Harry Potter-forgatáson sérült meg súlyosan. Kaszkadőrnek lenni valódi hivatás volt számára, ám a 2009-ben történt baleset az egész életét megváltoztatta.

  • hvg.hu hvg.hu
Daniel Radcliffe lebénult dublőréről készített dokufilmet

Daniel Radcliffe dokumentumfilmet készített dublőrével közösen, aki lebénult az egyik Harry Potter-filmforgatás során, írja a BBC. David Holmes-t a Halál ereklyéi első részének munkái alatt érte baleset, amikor megsérült a gerince.

A projektről Instagram-oldalán azt írta, négy évig tartott, az elkészült filmnek pedig A fiú, aki élt címet adták. A dokuban interjúk is lesznek vele és Radcliffe-fel, illetve olyan felvételeket is beleválogattak, amik Holmes korábbi kaszkadőr-mutatványairól készültek. A férfi szerint ez valódi hivatás volt számára, Harry dublőrének lenni pedig a legjobb munka volt a világon.

Az Essexben élő Holmest tornászként választották ki a feladatra tizenéves korában, ekkor – az első film forgatásakor – Radcliffe is még csak 11 éves volt. A baleset, ami 2009 januárjában történt, örökre megváltoztatta az életét. (Erről egyébként a Draco Malfoyt alakító Tom Felton is írt önéletrajzi könyvében.)

A róla szóló film, aminek Radcliffe producere is volt, nemcsak a szakmai sikereiről szól, hanem azokról a kihívásokról, amikkel a mindennapok során kell megküzdenie, és arról az életszemléletről, ami átsegíti a gondokon. Holmes posztja szerint november 15-én mutatják be az HBO-n.

 

Meghalt a Harry Potter-filmek felejthetetlen Dumbledore-ja

Sir Michael Gambon 82 évesen, kórházban hunyt el.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?