szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Sikeresen rehabilitált, mentett madarakat és kisemlősöket engedett vissza a Fővárosi Állat- és Növénykert az állatok természetes élőhelyére. Az akcióról fotók is készültek.

Az állatkert természetvédelmi tevékenységének részét képezi a vadállatmentés, amelynek során a sérülés miatt bekerült állatokat igyekeznek meggyógyítani, felerősíteni, az elárvultakat pedig felnevelni, hogy azok később emberi segítség nélkül tudjanak boldogulni a természetben. Ennek a folyamatnak a vége a rehabilitált állatok visszaengedése az élőhelyükre, olyan területekre, ahol táplálékot, búvóhelyet és a fajtársaikat is megtalálják. Ezeket a helyeket a nemzeti parkoknál, természetvédelmi oltalom alatt álló területeken dolgozó terepi szakemberekkel együttműködve szokta a Fővárosi Állat-és Növénykert kiválasztani.

Idén az állatkert először kora tavasszal engedett el sünöket, majd pedig a napokban a Vác feletti Naszály térségében került sor – szakszóval élve – a repatriálásra. Mint írják az oldalukon: 19 széncinege, 14 fekete rigó, 7 nagy fakopáncs, 1 mezei veréb, 1 házi rozsdafarkú, 1 meggyvágó, valamint 5 nagy pele és 1 sün került vissza a természetbe a vadállatmentő központjukból.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!